Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Leģendārā sprintera Džeses Ovensa olimpiskā zelta medaļa pārdota par rekordsummu

Leģendārā amerikāņu vieglatlēta Džeses Ovensa viena no 1936. gadā Berlīnes Olimpiādē izcīnītajām zelta medaļām izsolē pārdota par 1,466 miljoniem dolāru (753 524 latiem), kas ir jauns rekords.

Iepriekš augstākā summa, ko kāds samaksājis par kādu olimpisko priekšmetu, bija 1896. gada pirmajā modernajā Olimpiādē izcīnītais sudraba kauss maratona distancē. Tas izsolē tika pārdots par 865 000 dolāru (444 610 latiem).

Medaļu iegādājusies Eleina Robinsone. Šī sieviete bija aktiera un dejotāja Bila Robinsona sieva, kurš savulaik bija labs draugs Ovensam. Leģendārais vieglatlēts nomira 1980. gadā.

Berlīnes olimpiskajās spēlēs Ovenss izcīnīja četras augstākā kaluma godalgas - 100 un 200 metru sprintā, 4x100 metru stafetē un tāllēkšanā. Šāda dominance no melnādainā sportista pamatīgi sadusmojusi tālaika Vācijas līderi Ādolfu Hitleru, kurš vēlējies redzēt balto cilvēku pārākumu.

Nav skaidrs, kura no medaļām tika pārdota izsolē, jo uz tās nav nekāda marķējuma.

Tieši pateicoties Berlīnes olimpiskajām spēlēm, Ovenss kļuva par pasaules mēroga slavenību. Berlīnes Olimpiāde Ovensam bija vienīgās olimpiskās spēles, kurās viņš piedalījies.