Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vēršas policijā par RSAC «Gaiļezers» notikušo klientu siešanu pie gultas

Rīgas domes Labklājības departaments Valsts policijai iesniegs visus materiālus saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem Rīgas sociālās aprūpes centrā «Gaiļezers».

Kā informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību daļā, labklājības departamentā no sociālās aprūpes centra «Gaiļezers» novembrī tika saņemta informācija, ka noticis nelaimes gadījums pacientam ar demenci (personas ar garīga rakstura traucējumiem), kura laikā viens no klientiem guva ķermeņa apdegumus, neuzmanīgi rīkojoties ar sērkociņiem. Par šo gadījumu departamentā nekavējoties tika izveidota izmeklēšanas komisija, izvērtēti nelaimes gadījuma apstākļi.

Izmeklēšanas gaitā arī atklājās, ka pansionātā tikušas lietotas fiksācijas jostas.

Kā skaidroja RSAC «Gaiļezers» amatpersonas, drošības jostas tika lietotas klientu drošības nolūkos, lai agresīvi klienti neapdraudētu sevi un citus klientus.

Domē gan uzsver, ka fiksācijas jostu lietošana ir nepieļaujama, tāpēc Rīgas domes Labklājības departaments uz dienesta izmeklēšanas laiku ir pieņēmis lēmumu no amata atstādināt Rīgas sociālās aprūpes centra «Gaiļezers» direktori Ļubovu Zaku, kurai pašlaik ir darba nespējas lapa.

Viņas pienākumus pilda direktores vietniece. Šobrīd visas fiksācijas jostas ir konfiscētas.

Jau vēstīts, ka veicot pārbaudi Rīgas sociālās aprūpes centrā «Gaiļezers», Labklājības ministrija (LM) konstatējusi nopietnus pārkāpumus.

LM, pārbaudot kādas privātpersonas sūdzību, konstatējusi, ka RSAC «Gaiļezers» veikta klientes – gados vecas sievietes – nelikumīga fiksēšana pie guļvietas, tādējādi ierobežojot viņas kustību brīvību. LM Sociālo pakalpojumu kvalitātes kontroles departamenta speciālisti secinājuši, ka fiksācijas jostas ir iegādātas vairumā, tāpēc pastāv iespēja, ka klientu fiksēšana pie guļvietām ir bijusi ierasta prakse.