Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Protestētāji Kijevā gatavojas specvienību triecienam

Kijevā, kur kopš pagājušā mēneša noris opozīcijas protesta akcijas pret valdību un tās atteikšanos parakstīt asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību (ES), pirmdien situācija krasi saasinājusies.

Pilsētas centrā Mihaila laukumā ieradušās desmit milicijas automašīnas, arī vairāki iekšējā karaspēka auto. Pēc kāda laika aptuveni 30 ar vairogiem bruņojušies iekšējā karaspēka karavīri devušies Neatkarības laukuma virzienā, kur sakoncentrēti galvenie protestētāju spēki un kur ir izvietota opozicionāru telšu pilsētiņa.

Opozīcijas partijas «Batkivščina» («Tēvzeme») līderis Arsēnijs Jaceņuks paziņojis, ka opozīcija aizsargās Neatkarības laukumu, kas tiek dēvēts arī par Maidanu.

«Visas centrālās metro stacijas jau ir nobloķētas, šurp virzās «Berkut» specvienības un aplenc Maidanu,» sacīja politiķis, lūdzot arī, lai laukumā ierodas visi mediji.

Maidana telšu pilsētiņas komandants «Batkivščinas» deputāts Andrijs Parubijs aicināja vīriešus pulcēties uz barikādēm, bet sievietes un bērnus mudināja doties uz kādu drošāku vietu telšu pilsētiņā.

Vienlaikus «Berkut» specvienību miliči izvietojušies Kreščatikā - Kijevas galvenajā ielā -, kur atrodas opozicionāru ieņemtā pilsētas domes ēka. Aktīvisti sapratuši, ka miliči grasās triecienā ieņemt ēku. Akcijas koordinatori aicinājuši visus protesta akcijā tieši neiesaistītos ēku pamest. Uz kāpnēm, kas ved uz otro stāvu, jau ir izvietots liels koka vairogs, kas veic barikādes funkcijas.

«Berkut» kaujinieki nostājušies ar mugurām pret barikādēm, kas saslietas uz Kreščatika. Barikāžu otrā pusē sapulcējies kāds pussimts protestētāju, kas izsauc lozungus.

Pagaidām nenoskaidrots indivīds informējis miliciju, ka trīs Kijevas centra metro stacijas - Teātra, Kreščatika un Neatkarības laukums - esot mīnētas.

Milicija šo informāciju pārbauda un minētās stacijas ir slēgusi. Stacijās ieradušies sprāgstvielu speciālisti, kinologi, kā arī citu dienestu pārstāvji.

Tostarp Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča preses dienests paziņojis, ka valsts galva atbalsta nacionālā «apaļā galda» sarunu sākšanu, lai rastu risinājumu situācijas atrisināšanai.

Ar ierosinājumu par «apaļo galdu», kurā piedalītos valdības un opozīcijas pārstāvji, pie Janukoviča vērsies Ukrainas eksprezidents Leonīds Kravčuks.

Jau rītdien ieplānota Janukoviča tikšanās ar trim Ukrainas eksprezidentiem.

Kijevas centru pirmdien ir nobloķējuši demonstranti, kas kopš 21.novembra turpina protestus pret valdības lēmumu atteikties no asociācijas līguma parakstīšanas ar ES.

Pilsētas centrā auto satiksme faktiski ir paralizēta. Protestētāji ir ieņēmuši Kijevas domes ēku un arodbiedrību namu. Viņi pieprasa valdības atkāpšanos, kā arī ārkārtas parlamenta un prezidenta vēlēšanas.

Protestu vēriens ievērojami pieauga pēc tam, kad milicija, pielietojot brutālu spēku, naktī uz 30.novembri Kijevas centrā izklīdināja demonstrantus.