Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija: Klāt ir ne tikai ziemas prieki un svētku noskaņa

Klāt ir ne tikai ziemas prieki, skaistas ainavas un svētku noskaņa, bet arī ledus, slideni ceļi, apgrūtināta redzamība un bīstamas situācijas uz ceļiem, atgādina policija.

Policija lūdz visus ceļu satiksmes dalībniekus un transportlīdzekļu vadītājus, braucot ar automašīnu, ņemt vērā laika meteoroloģiskos apstākļus, kā arī izvēlēties pareizo un drošu braukšanas ātrumu, pievēršot īpašu uzmanību ceļu stāvoklim un tā īpatnībām, būt uzmanīgākiem gājēju pāreju tuvumā! Lēnāk brauksi, tālāk tiksi - uzsver Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldē.

Policijā atgādina, ka gājējiem, pirms šķērsot brauktuvi, nepieciešams pārliecināties par satiksmes drošību. Svarīgi ir atcerēties, ka uz slidenā ceļa strauji apturēt automašīnu nav iespējams, arī gājēju pārejas tuvumā bremzēšanas ceļš nesaīsinās. Policija aicina gājējus parūpēties par savu drošību un nešķērsot ceļu tuvu braucošo transportlīdzekļu priekšā. «Nav vērts riskēt ar savu dzīvību – «zebra» neglābs jūs, ja automašīnai sāksies sānslīde,» uzsver policijā.

Tumšā diennakts laikā svarīgi atcerēties arī par atstarotāju lietošanu, lai vadītājs laicīgi var pamanīt jūs uz ceļa! Esi redzams uz ceļa un dzīvo ilgāk, aicina policija.

Ceļu satiksmes noteikumu 24.pants nosaka, ka «pirms brauktuves šķērsošanas pa gājēju pāreju, kur satiksme netiek regulēta, gājējiem jānovērtē attālums līdz transportlīdzekļiem, kas tuvojas, kā arī jānovērtē to braukšanas ātrums un jāpārliecinās par drošību.»