Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Itālija: Sīrijas bēgļu masveida izceļošana rada draudus ES

Bēgļu masveida izceļošana no konflikta pārņemtās Sīrijas rada drošības draudus Eiropas Savienībai (ES), pirmdien norādījusi Itālijas ārlietu ministre Emma Bonīno, brīdinot, ka pārvietoto personu vidū var būt teroristi.

«Tāpat kā vairumam humāno krīžu» Sīrijas konfliktā «ir politiski aspekti un konsekvences, kam ir postoša ietekme», žurnālistiem Romā sacīja ministre.

«Kas attiecas uz pārvietotajām personām, bēgļiem un imigrantiem, mums Vidusjūras reģiona dienvidos pārvietojas miljoniem cilvēku,» viņa sacīja.

«Mums ir pamats uzskatīt, ka sieviešu un bērnu vidū ir arī ne tik draudzīgi imigranti - bijušie džihādisti un «Al Qaeda» biedri.»

«Ir skaidrs, ka nekontrolēta izsēšanās mūsu krastā radīs sekas ES drošības situācijai,» brīdināja ministre.

Galvenais iemesls bēgļu kustībai ir karš Sīrijā, bet mazākā mērā to sekmē nabadzība Sāhelā, drošības trūkums Somālijā un likuma varas neesamība Lībijā.

«Situācijā, kad pār tās teritoriju nav pilnīgi nekādas kontroles, Lībija šodien kļuvusi par ātrgaitas automaģistrāli, pa kuru tiek vests viss - ieroči, narkotikas,» viņa brīdināja.

ES ir sākusi izvērtēt priekšlikumus, lai nostiprinātu robežu uzraudzību, pavērtu legālus ceļus nokļūšanai Eiropā un atrisinātu problēmas, ko rada Sīrijas bēgļu masveida ierašanās ar kuģiem Itālijas dienvidos.