Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ēģiptes policija iesaistās sadursmēs ar protestējošiem studentiem

Policija pirmdien iesaistījusies sadursmēs ar Kairas Al Azāras universitātes studentiem, kuri bija izgājuši ielās gāztā prezidenta Muhameda Mursi atbalstam.

Vardarbība izcēlās universitātes kopmītnēs un to apkaimē, kad pāris simtu studentu sāka protestēt un izgāja ielās, liecina amatpersonu sniegtā informācija.

Protestētāji aizdedzināja četras civilās automašīnas un divus policijas spēkratus, kā arī apmētāja policistus ar akmeņiem.

Amatpersonu sniegtā informācija liecina, ka policija iejaukusies pēc tam, ka studenti nobloķējuši galveno ielu universitātes priekšā.

Iekšlietu ministrija ziņo, ka policija likusi lietā asaru gāzi, lai atspiestu studentus atpakaļ kopmītnēs.

Kāds avots drošības spēkos vēsta, ka arestēti 58 studenti.

Oktobrī līdzīgos protestos Al Azāras universitātē dzīvību zaudēja viens students.

Jau vēstīts, ka pēc 3.jūlija armijas apvērsuma, kurā tika gāzts pirmais demokrātiskās vēlēšanās ievēlētais prezidents Mursi, valsts varasiestādes izvērsušas plašas represijas pret gāztā valsts galvas pārstāvēto Musulmaņu brālību un centušās apspiest Mursi atbalstītājus.

Kopš Mursi gāšanas protestos, ar tiem saistītajā vardarbībā un varasiestāžu atbildes reakcijā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 1000 cilvēku.