Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

H&M plāno palielināt apģērbu cenas

Pasaulē populārais apģērbu tirgotājs «Hennes & Mauritz» (H&M) pirmdien paziņoja, ka uzņēmums varētu palielināt apģērbu cenas, lai nākotnē varētu maksāt lielākas algas apģērbu ražošanā strādājošajiem.

Ārvalstu mediji vēsta, ka pirmdien notikusi H&M vadības tikšanās Stokholmā, kur spriests par mazumtirdzniecības cenu palielināšanu, lai varētu celt algas strādniekiem, piemēram, Bangladešā, kur rūpnīcu darbinieki saņem mazāk nekā 70 ASV dolāru (aptuveni 35 latu) algu mēnesī.

H&M pārstāve Helēna Helmersone ārvalstu ziņu aģentūrām gan uzsvērusi, ka cenu palielināšana šajā gadījumā varētu notikt tālākā nākotnē, nav runa par tūlītēju cenu palielināšanu.

Helmersone paziņojusi, ka ir jāizmanto uzņēmuma ietekme un apmēri, lai uzlabotu esošo situāciju. Viņa norāda, ka uzņēmums jau tagad lobē valstu valdības, lai ietekmētu minimālās algas celšanu.

Uzņēmums gan uzsver, ka ar algas palielināšanu vien nebūs līdzēts. Vienlaikus ar algas pieaugumu Bangladešā pieaug arī citi maksājumi – par mājokļa īri un pārtiku.

Jāatgādina, ka uzņēmums jau novembrī nāca klajā ar paziņojumu, ka «visiem apģērbu šuvējiem vajadzētu saņemt tādu algu, no kuras tie spēj izdzīvot».

H&M plāno, ka algu palielināšana 850 000 strādājošo visā pasaulē varētu notikt 2018.gadā.