Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rūjienā pēc eiro ieviešanas viesosies Ilvess

Pēc Latvijas pievienošanās eirozonai plānota kaimiņvalsts Igaunijas Valsts prezidenta Tomasa Henrika Ilvesa vizīte Rūjienā.

Eirozonas dalībvalsts Igaunijas prezidents Rūjienā viesosies 2.janvārī, teikts šodien valdībā skatāmajā ziņojumā par paveiktajiem un turpmāk plānotajiem uzdevumiem Eiropas vienotās valūtas ieviešanai Latvijā.

Jau vēstīts, ka Igaunijas prezidents savā tvitera kontā iepriekš sveica Latviju ar gaidāmo eiro ieviešanu, priecājoties, ka no nākamā gada varēs doties uz Rūjienu un maksāt par savu mīļāko saldējumu eiro.

Savukārt pērn jūnijā kopīgā preses konferencē ar Latvijas prezidentu Andri Bērziņu Ilvess aicināja nenovērtēt par zemu, ko vienota valūta varētu nest savstarpējo Latvijas un Igaunijas iedzīvotāju kontaktu atvieglošanai.

«Es jau no Igaunijas medijiem esmu dabūjis pa galvu, ka slavēju Latvijas saldējumu. Ja es gribu ēst Latvijas saldējumu, Rūjiena man ir ļoti tuvu un es varu uz turieni aizbraukt. Ja man ir eiro, man nav jāmaina nauda. Tas strādā arī otrā virzienā. Tas nozīmē, ka ziemeļu un dienvidu Livonijas ekonomiskā integrācija būs daudz veiksmīgāka, ja mums būs vienotā bloka nauda. Tas ir ļoti labi it īpaši mūsu mazajiem uzņēmumiem un it īpaši Latvijas saldējuma ražotājiem,» toreiz teica Igaunijas prezidents.