Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Vienotība» prezidentam iezīmējusi iespējamo valdības sastāvu

«Vienotības» izvirzītais premjera amata kandidāts Artis Pabriks (V) šodien ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu pārrunājis iespējamo valdības sastāvu, savukārt prezidents savu viedokli pēc konsultāciju otrās kārtas plāno sniegt trešdien.

Pabriks pēc tikšanās sacīja, ka ar prezidentu tika pārrunāts iespējamais Ministru kabineta sastāvs, taču sīkākas detaļas par šo jautājumu žurnālistiem neatklāja. Prezidentam arī neesot bijis papildu jautājumu Pabrikam, jo viņš pietiekami labi pazīst pašreizējo aizsardzības ministru un viņa profesionālo darbību.

Pabriks prezidentu ar iespējamo valdības sastāvu iepazīstināja «pietiekami precīzi», minot arī konkrētus uzvārdus, kas ir pietiekami «profesionāli un kvalitatīvi». Tālākais gan ir atkarīgs no sasvstarpējās diskusijas. Vienlaikus Pabriks atzina, ka par visām detaļām pagaidām vēl nevar runāt, jo nav nominēts premjera kandidāts.

Savukārt demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis (V) norādīja, ka prezidents savu viedokli sniegs trešdien, 11.decembrī, kad beigsies politisko konsultāciju otrā kārta. Prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne aģentūrai LETA arī apstiprināja, ka prezidents savu viedokli par otro konsultāciju kārtu sniegs trešdien, taču pagaidām neprecizēja, vai tas būs rakstisks paziņojums, kā iepriekš, jo par to tikšot lems rīt.

«Vienotības» saruna ar prezidentu gan bija neierasti īsa salīdzinājumā ar pirmās kārtas sarunām - paredzēto 45 minūšu vietā tā ilga aptuveni 15 minūtes. «Vienotības» līdere Solvita Āboltiņa to skaidroja ar to, ka prezidentam nebija jautājumu.

Āboltiņa pastāstīja, ka šodien prezidents tika informēts, ka «Vienotība» no trīs premjera amata kandidātiem izvēlējusies vienu - Pabriku, jo viņš guvis viennozīmīgu frakcijas un valdes atbalstu.

Tāpat prezidents tika informēts par sarunām ar pārējiem potenciālās valdības partneriem, proti, Pabriks esot saņēmis 40 deputātu atbalstu no «Vienotības», Reformu partijas un «olšteiniešiem». Savukārt pārējo topošās koalīcijas partiju pārstāvji teikuši, ka viņiem nav iebildumu pret Pabrika kandidatūru gadījumā, ja kandidāts būs prezidenta nominēts.

«Uzskatām, ka tālākas sarunas ar partneriem varētu būt rezultatīvas tikai gadījumā, ja ir konkrēts dotais mandāts,» sacīja Āboltiņa, skaidrojot, ka turpmāk ar potenciālajiem valdības partneriem būtu jārunā par darāmajiem darbiem un atbildības jomu sadali.

Šodienas sarunā prezidents neesot devis skaidru atbildi vai kādus signālus par to, vai varētu nominēt Pabriku premjera amatam.

Kā ziņots, noslēdzot pirmo sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, Valsts prezidents Andris Bērziņš decembra sākumā pieņēma lēmumu nevirzīt nevienu no pirmajās sarunās minētajiem «Vienotības» premjera amata kandidātiem.

Bērziņam sarunu gaitā nebija radusies pārliecība, ka trīs izvirzītie kandidāti Ministru prezidenta amatam ir stiprākie, ko «Vienotība» var piedāvāt. «Vienotība» premjera amatam piedāvāja aizsardzības ministru Arti Pabriku, premjera padomnieku Intu Dālderi un Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu.

Valsts prezidents Andris Bērziņš neoficiāli bija izteicis piedāvājumu uzņemties valdības vadīšanu Saeimas priekšsēdētājai «Vienotības» līderei Solvitai Āboltiņai, kura sarunā ar prezidentu noraidījusi šo piedāvājumu.

Pagājušās nedēļas piektdienā «Vienotības» frakcija un valde kopīgā sēdē vienojās atkārtoti par premjera amata kandidātu izvirzīt Pabriku un cer uz dialogu ar Valsts prezidentu.