Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eltons Džons koncertā Maskavā nopeļ homoseksuāļiem nelabvēlīgo likumu

Britu mūziķis Eltons Džons piektdien koncertā Maskavā nopēla tur pastāvošo «homoseksuāļu propagandas» aizliegumu, nodēvējot to par «necilvēcīgu un izolējošu». Uzstāšanos viņš veltīja Vladislavam Tornovojam - 23 gadus vecajam vīrietim, kurš šogad Volgogradā tika spīdzināts un nogalināts homoseksuālās orientācijas dēļ.

Hita «Rocket Man» autors ir pirmā homoseksuāļu tiesības atbalstošā Rietumu zvaigzne, kas uzstājusies Krievijā kopš jūnija, kad prezidents Vladimirs Putins izsludināja likumu par «homoseksuālisma propagandas» aizliegumu. Pirms likuma stāšanās spēkā Sanktpēterburgā notika dziedātāju Lady Gaga un Madonnas koncerti, kuros viņas iestājās par homoseksuāļu tiesībām.

Pagājušajā mēnesī Lady Gaga uzstāšanās rīkotājiem par to tika uzlikts sods. Homoseksualitāti Krievija dekriminalizēja 1993.gadā, bet vēl līdz pat 1999.gadam tā tika klasificēta kā garīga slimība.

Krievijas sabiedrībā joprojām valda homofobiski uzskati. Martā pētījumu centra «Levada» aptaujā atklājās, ka 34% Krievijas iedzīvotāju homoseksualitāti uzskata par slimību, ko vajadzētu ārstēt.