Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī «Lattelecom» vēršas pie cilvēkiem ar svarīgu brīdinājumu

Uzņēmums «Lattelecom» konstatējis, ka tā vārdā tiek izsūtītas elektroniskās vēstules, kas inficētas ar datorvīrusiem, tādēļ uzņēmumā aicina šādas vēstule neatvērt, kā arī nekavējoties tās izdzēst. 

«Šīs vēstules netiek sūtītas no uzņēmuma, bet tās izsūta interneta noziedznieki,» uzsver «Lattelecom» preses pārstāve Līga Bite.

Viņa informē, ka vēstules teksts var saturēt informāciju it kā par «Sūdzība nodokļu dienestam» vai «Informācija par sūdzību/nodokļu nemaksāšanu». Tāpat vēstulei pievienots pielikums ar failu, kam izmantots dubultais paplašinājums. «DOC.zip», kuru arhivējot iegūstams izpildāmais fails. Atverot šo failu, dators tiek inficēts ar vīrusu, kas cenšas izmainīt banku maksājumu datus ar mērķi izkrāpt naudu.

Bite norāda: «Atgādinām, ka, lai pasargātu savu datortehniku un programmatūras no interneta noziedzniekiem un datorvīrusiem, nedrīkst atvērt un lejupielādēt sūtījumus no nepazīstamiem adresātiem vai kura saturs jums šķiet aizdomīgs un neloģisks (piemēram «Lattelecom» izsūta e-pastus saistībā ar nodokļu nomaksu).»

Jau vēstīts, ka arī Valsts ieņēmumu dienests (VID) vērsās pie iedzīvotājiem ar brīdinājumu būt uzmanīgiem, jo masveidā tiek izplatīti viltoti ar datorvīrusu inficēti e-pasti it kā no VID darbiniekiem.