Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Niedru lukturu svētki aicina ģimenes ar bērniem

Sestdien, 14.decembrī plkst. 12.00, Ogres Vēstures un mākslas muzejā notiks pasākums «Niedru lukturis svētkiem», kurā uz puzuru gatavošanas darbnīcu īpaši gaidītas ģimenes ar bērniem, informēja Santa Šustere, Ogres Vēstures un mākslas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste.

Puzuri, saukti arī par krīģiem, spurguļiem un lukturiem, ir vieni no senākajiem Ziemas saulgriežu rotājumiem, kas latviešu sētas greznojuši jau krietnu laiku pirms šobrīd zināmākā un galvenā Ziemassvētku rotājuma - eglītes.

Pasākumā «Niedru lukturis svētkiem», klausoties dziesminieces Daces Priedoliņas kokles un ģitāras pavadībā dziedātās tradicionālās latviešu tautasdziesmas, gatavosim svētku puzurus, vērsim niedru un smilgu virtenes, darināsim «saulītes», kā arī iepazīsim kādu mazāk zināmu Ziemassvētku rotājumu - ķistu. Izzināsim puzuru un citu tradicionālo rotājumu gatavošanas un mājas rotāšanas simbolisko nozīmi. Vakarēšanas noskaņā, minot mīklas, kopīgi celsim godā «aizmirsto kroņlukturi».