Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ievieš izmaiņas auto vadīšanas eksāmena vērtēšanas kārtībā

Turpmāk arī mopēdu vadītājiem būs jākārto vadīšanas eksāmens, liecina otrdien valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos. Tāpat grozījumi paredz būtiskas izmaiņas arī auto vadīšanas eksāmena kārtībā.

Kā portāls «Apollo» uzzināja Satiksmes ministrijā, šādas izmaiņas apstiprinātas, lai uzlabotu mopēdu vadītāju praktiskās zināšanas, prasmes un iemaņas.

Mopēdu vadītājiem vadīšanas eksāmens sastāvēs no transportlīdzekļa tehniskās pārbaudes un figūru izpildes eksāmenu laukumā. Braukšanu ceļu satiksmē pagaidām nav paredzēts ieviest. Teorijas eksāmens mopēdu vadītājiem būs jākārto kā līdz šim.

Tāpat noteikumu projekts paredz izmaiņas vadīšanas eksāmena vērtēšanas kārtībā, ieviešot tā saukto «kompetences vērtēšanas» sistēmu, kas ir uzskatāma par augstāka līmeņa vērtēšanas sistēmu.

Jaunā vērtēšanas sistēma attieksies uz visām transportlīdzekļu vadīšanas kategorijām. Atšķirībā no iepriekšējas vērtēšanas kārtības, vadīšanas eksāmena vērtējums būs atkarīgs nevis no pieļautajām kļūdām, bet no kopējā pretendenta snieguma. Tas dos iespēju novērtēt tādus svarīgus elementus kā satiksmes situācijas izpratni, atbilstošu lēmumu pieņemšanu, iekļaušanos satiksmes plūsmā, izturēšanos pret pārējiem satiksmes dalībniekiem.

Valdības apstiprinātajā MK noteikumu projektā arī paredzēts pārņemt Eiropas Komisijas Direktīvas prasības attiecībā uz transportlīdzekļiem, ar ko tiek pieņemti vadīšanas eksāmeni.

Tiks arī precizēti vadītāja apliecības kodi, kā arī radīta iespēja kārtot vadīšanas eksāmenu C, CE, D vai DE kategorijas transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanai ar transportlīdzekli ar automātisko pārnesumkārbu personām, kas pirms tam ir nokārtojušas vadīšanas eksāmenu ar transportlīdzekli ar mehānisko pārnesumkārbu (nenorādot vadītāja apliecībā ierobežojuma kodu, kas dod tiesības vadīt tikai transportlīdzekļus ar automātisko pārnesumkārbu).

Visi grozījumi stāsies spēkā no 2014.gada 1.janvāra.