Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EP: Noteikumi mājokļu kredītņēmēju risku ierobežošanai būs jāievieš visā ES

Otrdien Eiropas Parlamenta (EP) deputāti apstiprināja pasākumus, lai Eiropas Savienības (ES) mājokļu kredītu ņēmēji tiktu pilnībā informēti par reālajām hipotēkas izmaksām un pienācīgi pasargāti pret riskiem, portālam «Apollo» pavēstīja EP Informācijas biroja pārstāve Marta Rībele.

Jaunajiem tiesību aktiem jau piekritušas arī ES dalībvalstis un EP saņēmis arī garantijas, ka jaunās direktīvas piemērošana tiks pietiekami uzraudzīta.

«Lielākajai daļai ģimeņu Eiropā hipotekārais kredīts ir ilgākās finanšu saistības, ko vien tās jebkad uzņemsies. Jaunajiem noteikumiem ir jāveicina pāreja uz stabilu, ilgtspējīgu un integrētu ES līmeņa hipotekāro tirgu, kurā tiktu nodrošināts augsts patērētāju aizsardzības un informētības līmenis un līdzsvarotas attiecības starp aizņēmējiem un aizdevējiem», norādīja par noteikumu sagatavošanu atbildīgais EP deputāts Antolins Sančess Presedo.

EP deputāti atbalstīja ar dalībvalstīm panākto vienošanos, jo bija saņēmuši garantijas direktīvas piemērošanai, proti, Eiropas Banku iestādei ir piešķirtas tiesības izmeklēt noteikumu pārkāpumus vai to neieviešanas gadījumus, kā arī pieprasīt dalībvalstu iestādēm visu izmeklēšanai vajadzīgo informāciju.

Jaunie noteikumi attieksies uz hipotekārajiem kredītlīgumiem, kas noslēgti par mājokļiem, mājokļiem ar biroju telpām vai par apbūves zemi.