Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Hipotēku banka» atteiksies no bankas licences

VAS "Latvijas Hipotēku un zemes banka" ("Hipotēku banka") otrdien Finanšu un kapitāla tirgus komisijai iesniegusi pieteikumu ar lūgumu atteikties no kredītiestādes licences no 2014.gada 1.janvāra.

Atteikšanās no kredītiestādes licences izriet no valdības aprīļa lēmuma par attīstības finanšu institūcija veidošanu.

"Hipotēku banka" nākamā gada sākumā mainīs nosaukumu, un jaunais institūcijas nosaukums būs VAS "Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum", paziņojumā medijiem informē "Hipotēku banka".

Nosaukumu "Altum" kopš 2005.gada nesusi "Hipotēku bankas" struktūrvienība, kas nodalīti no komerciālajiem pakalpojumiem nodarbojās ar valsts atbalsta sniegšanu.

""Hipotēku bankas" akcionārs ir lēmis par bankas reorganizāciju, pārveidojot "Hipotēku banku" par attīstības finanšu institūciju. "Hipotēku banka" attīstības finanšu institūcijas uzdevumus veiks bez kredītiestādes licences, jo tā vairs nesniedz un nākotnē nesniegs klasiskos komercbanku pakalpojumus, piemēram, noguldījumu un ieguldījumu pakalpojumus. Strādājot bez kredītiestādes licences, kā finanšu institūcija, "Hipotēku banka" saglabās finanšu sektora praksi attiecībā uz korporatīvo pārvaldību un risku vadību finanšu atbalsta sniegšanā," paziņojumā medijiem skaidro "Hipotēku bankas" valdes priekšsēdētājs Rolands Paņko.

"Hipotēku bankas" darbība arī turpmāk būs saistīta ar Latvijas attīstību - mazo un vidējo uzņēmumu finansēšanu, uzņēmējdarbības sākšanas un paplašināšanas veicināšanu un citām jomām ar mērķi uzlabot Latvijas ekonomikas efektivitāti un līdz ar to arī iedzīvotāju dzīves līmeni. Pēc statusa maiņas institūcijas sadarbība ar klientiem turpināsies bez izmaiņām, līdzšinējā apkalpošanas tīklā un ar līdzšinējiem nosacījumiem.

Valdība jau 2009.gadā nolēma, ka līdz 2013.gada beigām tiks pārtraukta "Hipotēku bankas" komercdarbība, lai nākotnē koncentrētos tikai uz attīstības institūcijas uzdevumiem. Savukārt šogad aprīlī valdība atbalstīja vienotās attīstības finanšu institūcijas izveidi kā holdinga sabiedrību, apvienojot "Hipotēku banku", SIA "Latvijas Garantiju aģentūra", VAS "Lauku attīstības fonds" un dibinot jaunu holdinga lielāko sabiedrību.

Vairākām "Hipotēku bankas" komercdaļām tika atrasti pircēji.

Pērnvasar tika noslēgti līgumi par četru "Hipotēku bankas" komercdaļas pakešu pārdošanu. "Swedbank" iegādājās "Hipotēku bankas" komercdaļas paketes, kurās ir privātpersonu un juridisko personu komercaizdevumi, norēķinu un noguldījumu pakalpojumi. SIA "Swedbank līzings" iegādājās SIA "Hipolīzings". Savukārt pensiju 2.līmeņa plānu pārvaldīšanas paketi iegādājās "SEB Wealth Management".

Šogad maijā valdība nolēma "Hipotēku bankas" komercdaļas paketi, kurā ir nekustamo īpašumu attīstītāju aizdevumi, pārdot AS "Rietumu banka". Savukārt "Hipotēku bankas nekustamo īpašumu aģentūras" kapitāldaļas par vienu latu pārdotas Privatizācijas aģentūrai.