Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EP deputāti atbalsta muitas nodokļa atcelšanu Moldovas vīniem

Drīzumā Moldovas vīnu pārdošanai Eiropas Savienībā (ES) varēs ievest bez muitas nodokļiem.

Otrdien Eiropas Parlamenta (EP) deputāti atbalstīja īpašas vīna kvotas piešķiršanu Moldovai, lai palīdzētu tai atgūties no Krievijas tirdzniecības sankciju ietekmes. Austrumu partnerības samitā Viļņā 29.novembrī parafēja ES-Moldovas asociācijas nolīgumu, kas paredz izveidot arī ES-Moldovas brīvās tirdzniecības zonu.

Deputāti vīna kvotas atvēršanu Moldovai atbalstīja ar 503 balsīm par, 14 pret un 17 atturoties. Pēc deputātu ierosinājuma tiesību aktā noteikts arī konkrēts datums, no kura kvota tiks piemērota - 2014.gada 1.janvāris.

Krievija aizliedza Moldovas vīnu un spirtoto dzērienu ievešanu šā gada septembrī, kā ieganstu minot kvalitātes problēmas. Tiek uzskatīts, ka šīs sankcijas ir politiski motivētas - lai iebiedētu Moldovu un novērstu tās politisko un ekonomisko saišu stiprināšanu ar ES.

Austrumu partnerības samitā Viļņā 29.novembrī parafēja ES-Moldovas asociācijas nolīgumu, kas paredz izveidot arī ES-Moldovas brīvās tirdzniecības zonu. Brīvās tirdzniecības zona paredz pilnīgu vīna tirdzniecības liberalizāciju, tomēr nolīgums tiks piemērots ne ātrāk kā 2015.gada sākumā.