Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesa noraida prasību par preču zīmes «draugiem.lv» dzēšanu

Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta šodien noraidīja SIA «Digitālie finansu risinājumi» prasību pret SIA «Draugiem» par tiesību atzīšanu un preču zīmes «draugiem.lv» dzēšanu.

Arī pirmās instances tiesa prasību bija noraidījusi.

Pēc motivēta sprieduma teksta sagatavošanas to 30 dienu laikā varēs pārsūdzēt AT Senātā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

SIA «Digitālie finanšu risinājumi» vērsās Rīgas apgabaltiesā un lūdza atzīt, ka «Digitālie finansu risinājumi» ir ieguvis tiesības lietot nereģistrētu preču zīmi «draugiem.lv» un atzīt preču zīmes «draugiem.lv» reģistrāciju par spēkā neesošu.

Prasībā norādīts, ka «Digitālie finansu risinājumi» attīstīja vairākus interneta projektus, tostarp «dzīvoklis.lv», «krediti.lv», «polise.lv».

Uzsākot projektu «dzīvoklis.lv» 2001.gadā, uz prasītāja vārda tika reģistrēts domēns «dzīvoklis.lv», kurš lietotājiem kļuva pieejams ar 2002.gada maiju.

Prasītājs izstrādāja preču zīmi «dzīvoklis.lv», kuru veidoja priekšplānā esoši elipsveidīgā lokā ietverti trīs ķegļu simboli un fonā trīs stilizētu ēku simboli, kam seko vārdisks apzīmējums «dzīvoklis.lv».

Lai arī preču zīme nav reģistrēta, prasītājs to izmanto savā komercdarbībā no 2002.gada.

Portāls «draugiem.lv» tika atvērts 2004.gada 24.martā, un kopš tā brīža tika lietota preču zīme «draugiem.lv», kuru veidoja elipsveidīgā lokā ietverti trīs ķegļu simboli, pēc kuriem seko teksts «draugiem.lv».

Prasītājs uzskata, ka šīs preču zīmes vizuālais noformējums pārņemts no preču zīmes «dzīvoklis.lv».

2005.gada 8.aprīlī tika reģistrēta SIA «Draugiem». «Digitālo finansu risinājumu» valdes loceklis, neinformējot pārējos sabiedrības dalībniekus, 2005.gada 30.maijā iesniedza lūgumu pārreģistrēt domēnu uz SIA «Draugiem», norāda prasītājs.

Ar domēna vārda «draugiem.lv» 2005.gada 31.maija pārreģistrāciju prasītājs vairs nevarēja veikt portāla «draugiem.lv» administrēšanu vai kā citādi to izmantot. Tāpat vēlāk kļuva zināms, ka SIA «Draugiem», neinformējot prasītāju, iesniegusi Patentu valdē lūgumu reģistrēt preču zīmi «draugiem.lv» un 2008.gadā tā reģistrēta uz SIA «Draugiem» vārda.

Lai arī SIA «Digitālie finansu risinājumi» nebija reģistrējusi preču zīmes «dzīvoklis.lv» un «draugiem.lv», prasītāja minētās preču zīmes lietoja savā komercdarbībā. Preču zīme «dzīvoklis.lv» ir maldinoši līdzīga preču zīmei «draugiem.lv», uzskata prasītājs.

SIA «Draugiem» preču zīmi «draugiem.lv» pieteica reģistrācijai ar acīmredzami negodprātīgu nolūku, lai izstumtu SIA «Digitālie finansu risinājumi» no projekta realizēšanas, prasībā norādīja «Digitālie finansu risinājumi».

Atbildētājs prasību neatzīst.

Rīgas apgabaltiesa 2011.gada maijā prasību pret SIA «Draugiem» ar trešo personu SIA «Dyaltos treasury» par tiesību atzīšanu un preču zīmes dzēšanu noraidīja.