Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daugavpils «Tramvaju uzņēmumam» nāksies skaidrot, kāpēc izgāzies iepirkums

Satiksmes ministrija (SM) gaida no Daugavpils AS «Tramvaju uzņēmums» informāciju, kā uzņēmums redz turpmāku projekta virzību pēc tam, kad tramvaju piegādes līguma saistību neizpildes dēļ Eiropas Savienības (ES) finansētajā projektā uzņēmums nosūtījis tramvaju piegādātājiem vēstuli, kurā pieprasa atmaksāt saistību izpildes garantijas summu - aptuveni 280 000 latu.

Kā biznesa portālam «Nozare.lv» norāda SM, pēc informācijas izvērtēšanas varēšot pieņemt lēmumu par vai nu projekta realizāciju, sludinot jaunu konkursu, vai arī šīs naudas pārdali citām aktivitātēm.

Kā ziņots, tā kā no tramvaju piegādātājiem - apvienības Baltkrievijas uzņēmuma «Belkomunmaš» un Latvijas SIA «Agment Consulting Bureau» - noteiktajā termiņā tā arī nav saņemta nepieciešamā ar tramvaju piegādi saistītā dokumentācija, nav piegādāti arī paši tramvaji, sākta tramvaju piegādes līguma laušanas procedūra. Termiņš, kurā piegādātāju apvienībai bija jāpiegādā Daugavpilij 12 četrasu un sešasu vagoni, beidzās 21.oktobrī.

Vienīgā saskaņā ar pašreizējo līgumu Daugavpilij piegādātā tramvaja turpmākais liktenis pagaidām nav skaidrs. Ja tā izgatavotāji spēs sagādāt dokumentus, kas nepieciešami tā sertificēšanai atbilstoši ES prasībām, Daugavpils AS «Tramvaju uzņēmums» to, iespējams, varēs atpirkt.

Saistībā ar tramvaju piegādes līguma laušanu tā īstenotāji vērsīsies Satiksmes ministrijā ar lūgumu pagarināt projekta īstenošanas termiņus no 2014.gada decembra līdz 2015.gada augustam. Paralēli tiek gatavota arī jaunā tramvaju iepirkuma dokumentācija, kas būs jāapstiprina Satiksmes ministrijā, un veidota iepirkuma komisija. Jaunais tramvaju iepirkuma konkurss orientējoši varētu tikt izsludināts nākamā gada februārī.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis (Latgales partija) aģentūrai LETA iepriekš neizslēdza iespēju, ka, izsludinot jauno tramvaju iepirkumu, to komplektācija varētu tikt organizēta arī tepat Daugavpilī, tādējādi veicinot pilsētā arī uzņēmējdarbību un radot jaunas darba vietas.

4 614 312 latus bez pievienotās vērtības nodokļa vērto līgumu par 12 četrasu un sešasu tramvaju piegādi, darbinieku apmācību iekārtu lietošanā un apkopes veikšanā Daugavpils AS «Tramvaju uzņēmums» un piegādātāju apvienība «Belkomunmaš» un «Agmen Consulting Bureau» noslēdza šī gada martā.

Tramvaju iegāde paredzēta ERAF finansētajā Daugavpils tramvaju transporta infrastruktūras renovācijas projektā, kas paredz investēt Daugavpils sabiedriskā transporta attīstībā vairāk nekā 11 miljonus latu. Par minētajiem līdzekļiem paredzēts rekonstruēt arī 6,2 kilometrus tramvaju līniju 18.novembra ielā posmā no Vienības līdz Valkas ielai, desmit pārbrauktuves, 13 pieturvietas un atsevišķas pārveidošanas apakšstacijas.

Projekts paredz arī novērst patlaban pastāvošās problēmas ar kontakttīklu stiprinājumiem pie ēku sienām, kas rada neērtības iedzīvotajiem un ēku īpašniekiem tramvaju līniju zonā. Sliežu ceļa rekonstrukcijas gaitā plānots izmantot bezšuvju sliežu tehnoloģiju, kas ievērojami samazinās trokšņu un vibrācijas līmeni.

Projekts tiek īstenots programmas «Infrastruktūra un pakalpojumi» aktivitātē «Publiskais transports ārpus Rīgas». No projekta attiecināmajām izmaksām - 8 456 216 latiem - 83,11% līdzfinansē ERAF, bet privātais finansējums ir 16,89%.