Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķekavas pašvaldība strādā ekspluatācijā nenodotā ēkā

Ķekavas novada pašvaldība patlaban strādā ekspluatācijā nenodotā ēkā, otrdien ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma». Ekspluatācijā nenodotā ēkā strādā arī novada sociālā māja un aprūpes centrs.

Ķekavas pašvaldības pārstāvji šo faktu nenoliedz, taču uzsver, ka gan pašvaldības ēkā, gan pāri ielai esošajā sociālajā mājā veikta atvieglotā renovācija, proti, tā neparedzot būtiskas izmaiņas telpu nesošajās konstrukcijās un neradot risku apmeklētājiem.

«Runa ir par to, ka ir bijis rekonstrukcijas projekts pirmajam un otrajam stāvam, kurā izvietojas pašvaldības darbinieki. Projekts neparedz, ka nevar vienlaicīgi notikt būvdarbi un šīs telpas nevar izmantot. Tā ir vienkāršotās renovācijas procedūra,» norādīja Ķekavas novada domes būvvaldes vadītāja Inese Aizstrauta.

Būvvaldes vadītāja skaidro, ka abas ēkas būvētas pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados un savulaik bijušas gan nodotas ekspluatācijā, gan ekspluatētas.

Problēmas radījis četrās kārtās sadalītais pašvaldības ēkas rekonstrukcijas projekts - ierobežotā finansējuma dēļ tas nav pilnībā pabeigts un juridiski telpas nevarēja nodot ekspluatācijā. Tādējādi arī izveidojusies situācija, kurā pašvaldība pārkāpusi likuma prasības.

«Likums tiek pārkāpts, jo tad, kad tiek izdota būvatļauja, aiz tās seko nodošanas ekspluatācijā akts,» klāsta Aizstrauta.

Pretējās domās ir Ķekavas domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Adats, kurš uzskata, ka sagatavotais būvprojekts neaizliedz renovācijas procesā esošās Ķekavas domes izmantošanu.

Adats arī uzsver, ka Ķekavas būvvaldei būtu jāvēršas Ķekavas pašvaldības administratīvajā komisijā, lai varētu sodīt par šādu pārkāpumu. «Administratīvā komisija pēc savas iniciatīvas nedara neko. Tā izskata tikai protokolus. Tā ir lemjošā institūcija,» skaidro Adats.

Kā ziņots, Ķekavas novada domes Izglītības komiteja pagājušajā nedēļā uz laiku slēdza Pļavniekkalna sākumskolas ēku tās tehniskā stāvokļa dēļ, jo sākumskolas ēka nav nodota ekspluatācijā pēc veiktās skolas renovācijas.