Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Berkut» vienība naktī ieņēmusi Neatkarības laukumu Kijevā

Ukrainas drošības spēki naktī uz trešdienu sākuši nojaukt protestētāju uzslietās barikādes Kijevas Neatkarības laukumā un atspiest demonstrantus no viņu pozīcijām, ziņo mediji.

Milicijas īpašo uzdevumu vienība «Berkut» un Iekšlietu ministrijas īpašie spēki iegājuši Neatkarības laukumā - protestu kustības epicentrā - ap plkst.2 naktī pēc vietējā un Latvijas laika.

Policisti nojaukuši barikādes, ko protestētāji bija izveidojuši ap laukumu, kā arī vairākas demonstrantu uzlietās teltis.

Tomēr protestētājiem izdevies pārgrupēties un tie arvien lielākā skaitā pulcējas ap galveno skatuvi, kas uzslieta vienā no laukuma sektoriem.

Opozīcijas līderi aicinājuši visus cilvēkus doties uz Neatkarības laukumu un protestētāju skaits ik minūti pieaug.

Atsevišķi opozīcijai labvēlīgi noskaņoti Ukrainas mediji vēsta, ka pēc policijas akcijas Neatkarības laukumā sapulcējušies ap 10 000 protestētāju.

Jau ziņots, ka Ukrainā sākusies lielākā politiskā krīze kopš Oranžās revolūcijas 2004.gadā.

Novembra beigās Viļņā notikušajā Austrumu partnerības samitā Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs neparakstīja gaidīto asociācijas līgumu ar Eiropas Savienību (ES) un kopš tā brīža Kijevā norisinās mierīgas opozīcijas protesta akcijas.