Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šodien iespējamas bīstamas situācijas uz ceļiem

Kaut arī braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem kopumā ir apmierinoši, dažviet autoceļi ir apledojuši, turklāt koki autoceļu tuvumā daudzviet ir apledojuši un sniegoti.Sniega svaram spiežot uz zariem, iespējami lauzti un krituši koki uz brauktuvēm, kas var kavēt satiksmi un radīt bīstamas situācijas uz ceļiem, brīdina Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Daudzviet trešdienas rītā līst, Vidzemē atsevišķos rajonos snieg slapjš sniegs. Valsts centrālajā un rietumu daļā vietām ir migla ar redzamību 100 līdz 500 metriem (m). Gaisa temperatūra no -3 līdz +6 grādiem.

Rīgas apkārtnē, Ainažu, Bauskas, Jelgavas, Liepājas un Ventspils virzienos braukšanas apstākļi apmierinoši. Brauktuves notīrītas un nokaisītas.

Siguldas virzienā autoceļš vietām apledojis posmā Vangaži - Līgatne, brauktuves tīra un kaisa;

Valmieras virzienā apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanas apstākļus posmos Murjāņi – Braslas tilts un Stalbe - Strenči. Brauktuves, kur tas ir nepieciešams, kaisa.

Daugavpils virzienā autoceļi apledojuši un vietām sniegoti posmos Nīcgale – Pāternieki, Grebņeva – Medumi, Varakļāni – Rēzekne un uz Daugavpils un Rēzeknes apvedceļiem. Brauktuves tīra un apstrādā ar pretslīdes materiāliem.

Uz reģionālajiem autoceļiem apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanas apstākļus Bauskas, Aizkraukles, Rīgas, Tukuma, Balvu, Jēkabpils, Krāslavas, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Daugavpils, Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Valkas un Valmieras apkaimēs. Autoceļi vietām sniegoti un apledojuši. Brauktuves tīra un apstrādā ar pretapledojuma materiāliem.

Tuvākajās dienās turpināsies atkusnis un autoceļi, kuri ziemas sezonā tiek uzturēti kā sniegoti, apledos. LVC aicina autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem braucot pa C un D uzturēšanas klases autoceļiem.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, autovadītāji tiek aicināti izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri, tāpat LVC atgādina, ka ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs.