Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemas saulgrieži kopā ar grupu «Iļģi»

Ziemas saulgrieži kopā ar grupu «Iļģi» 21.decembrī 18.00 kultūras centrā «Iļģuciems», informēja Anete Baumane, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība

Latvijas postfolkloras kustības aizsācēji un līderi, starptautiski visatzītākā mūsu zemes world music grupa Iļģi. Toreiz, 1981.gada pavasarī, Iļģuciema kultūras nama vadība folkloras ansambli dibināt un vadīt aicināja nesen konservatoriju beigušo vijolnieci Ilgu Reiznieci, kas tajā laikā darbojās arī folkloras kopās «Skandinieki» un «Bizīteri».

Tikko kultūras centrs Iļģuciems atzīmēja savu 40 gadu jubileju, bet «Iļģi» pavasarī nosvinēja savu 32.dzimšanas dienu. Tā kā Iļģuciems uzskatāms par «Iļģu» dzimšanas vietu, kultūras centrs ar prieku uzņēma grupas vēlmi šogad savu tradicionālo Ziemas Saulgriežu koncertu piedāvāt tieši mūsu apmeklētājiem. Tā būs prieka un enerģijas pilna latviešu tautas svētku tradicionāla svinēšana. Koncerts iecerēts kā sarīkojums divās daļās.

Pirmajā daļā, piedaloties «Iļģi» pilnam sastāvam un viesmāksliniecei Zanei Šmitei, tiks spēlētas un dziedātas Ziemassvētku dziesmas - latviešu tautasdziesmu aranžējumi, kā arī grupas «Iļģi» oriģinālmūzika. Šī programma ir izstrādāta un noslīpēta gadu gaitā, tā iemūžināta arī albumā «Totari», kas tika laists klajā pirms 8 gadiem. Albūma vērtību un nozīmi latviešu mūzikā precīzi izsaka sekojošs citāts - «Laikā, kad savu latviskumu ir aplam viegli pazaudēt izkārtņu un zīmolu daudzvalodībā, kā saukts nāk pašmāju tautas mūzikas «veterānu» - grupas «Iļģi» Ziemassvētku albums «Totari». Atbildot uz pirmssvētku ārzemju mūzikas izlasēm, «Iļģi» svaigāko jaunrades augli iespējams uzskatīt par sava veida latviešu Ziemassvētku laika «labāko dziesmu apkopojumu» (A.Veitners).

Visus šos gadus Ziemas saulgriežu laikā, vienu koncertu gadā, pēc iespējas tuvāk saulgriežu datumam «Iļģi» to spēlē sev un saviem klausītājiem par prieku. Šogad koncerts notiks tieši 21.decembrī, kas ir tas īstais «saules griešanās» brīdis.

Otrajā daļā paredzēta danču programma - latviešu un kaimiņtautu deju spēlēšana un mācīšana, piedaloties Rīgas Danču kluba dalībniekiem, kuri svētku svinēšanā iesaistīs arī koncerta apmeklētājus.