Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kokoreviča uzņēmums nopērk «Dalkia Latvia»

Siltumapgādes uzņēmumu SIA «Dalkia Latvia» no Francijas «Dalkia Group» iegādājusies savulaik to Latvijā pārstāvējušajam Guntaram Kokorevičam pilnībā piederošā AS «Enerģijas risinājumi», liecina «Firmas.lv» informācija.

Kopš otrdienas «Dalkia Latvia» mainīts nosaukums, un tagad tas ir «Enerģijas Risinājumi.LV». Uzņēmuma valdē iecelts Kokorevičs un Ēriks Timpars.

Kokorevičs laikrakstam «Dienas Bizness» nav atklājis darījuma summu, jo to nevēloties arī «Dalkia Group».

Līdz ar darījumu Kokorevičs pastarpināti kļuvis par Valmieras un Cēsu siltumapgādes uzņēmumu īpašnieku, ieguvis 2% akciju «Rīgas siltumā» un 10% «Liepājas enerģijā».

Kā biznesa portālam «Nozare.lv» teica Kokorevičs, uzņēmuma iegāde saistīta galvenokārt ar «Dalkia Group» stratēģiju - samazināt ģeogrāfisko pārstāvniecību. Ņemot vērā, ka Kokorevičs personiski bija tas, kurš garantēja pašvaldībām siltumuzņēmumu darbību un stabilitāti, viņš uzskatījis par savu pienākumu šo uzņēmumu iegādāties un turpināt īstenot izvirzītos plānus.

Viņš uzsvēra, ka gan «Cēsu siltumtīkli», gan «Valmieras enerģija» turpinās iesāktos darbus sadarbībā ar pašvaldībām. Uzņēmumi esot veiksmīgi, stabili un paveikuši daudz laba, teica uzņēmējs.

Savukārt no kādreizējiem plāniem iegādāties lielāko daļu AS «Rīgas siltums» kapitāla daļu «Dalkia» jau savulaik esot atteikusies. Kokorevičs atzina, ka arī viņam neesot stratēģiska mērķa iegādāties valstij vai pašvaldībai piederošās «Rīgas siltuma» daļas.

Kā ziņots, Kokorevičam (90%) un bijušā premjera Andra Šķēles ģimenei ar partneriem (10%) pastarpināti pieder arī atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums «Vides pakalpojumu grupa», ko viņi iegādājās no «Veolia» grupas, kuras paspārnē darbojas arī «Dalkia».