Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lagarda brīdina Eiropu: Krīze vēl nav galā

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektore Kristīne Lagarda otrdien brīdināja Eiropu, ka ir pāragri pasludināt uzvaru pār ekonomikas krīzi un aicināja reģionu īstenot jaunus pūliņus tik ļoti nepieciešamo reformu realizēšanā.

Uzrunājot Eiropas Parlamentu, Lagarda norādīja, ka Eiropas Savienība (ES) uzrādījusi progresu cīņā ar krīzi, kas būtiski iedragājusi ekonomiku, taču viņa uzsver: «Aplūkojot jaunākos virsrakstus, ir skaidrs, ka viss vēl nav aiz muguras.»

«Vai mēs tiešām varam uzskatīt, ka krīze mums ir aiz muguras, kad vienlaikus 12% darba spēka ir bez darba?» jautāja Lagarda. «Mēs nedomājam, ka ir piemērots brīdis pasludināt uzvaru un pieņemt, ka krīze ir pārvarēta. Vēl daudz darba darāma un nepieciešama lielāka koncentrēšanās.»

Viņa aicināja Eiropas Centrālo banku (ECB), kas novembrī negaidīti samazināja procentu likmes, saglabāt savas aizdevumu likmes zemas un cīnīties ar turpmāku inflācijas kritumu.

Tikmēr banku savienība, par kuru ES dalībvalstu finanšu ministri otrdien centās panākt vienošanos, saglabājas par prioritāti, uzsvēra Lagarda.

Tāpat viņa mudina Eiropu samazināt parādsaistību apjomu un īstenot reformas darba tirgū, lai padarītu ekonomiku krietni konkurētspējīgāku.

Paraugoties uz krīzes sākumu, viņa atzina, ka Eiropā bija panākts ievērojams progress un ES šobrīd ir uz «pareizā ceļa».