Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kijevā specvienības mēģina triecienā ieņemt domes ēku

Ukrainas milicijas īpašo uzdevumu vienības «Berkut» kaujinieki, kas trešdien no rīta mēģināja iebrukt protestētāju ieņemtajā Kijevas domes ēkā, atkāpušies.

Specvienība atkāpusies pēc tam, kad ēku ieņēmušie protestētāji no nama otrā stāva logiem, izmantojot ugunsdzēsēju šļūtenes, sākuši gāzt specvienību kaujiniekiem virsū ūdeni.

Ziņu vietne «Segonja.ua» vēsta, ka pilnā kaujas ekipējumā ar vairogiem bruņojušies «Berkut» kaujinieki ieņēmuši pozīcijas līdzās domes ēkai, tomēr, sastopot aktīvu protestētāju pretdarbību, atkāpušies.

Pie domes ēkas sapulcējušies vairāki tūkstoši demonstrantu, kas sauc - «Kijeva, celies!», «Nost ar bandu!», «Nost ar zeku!», ar «zeku» domājot Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču, kurš ir krimināli sodīts.

Demonstrantu pūlī plīvo kā Ukrainas zili dzeltenie, tā arī nacionālistu kustības UNA-UNSO melni sarkanie karogi.

Daudzi demonstranti ieradušies ar ķiverēm.

No trim «Berkut» autobusiem, kas trešdien no rīta tika novietoti tieši pie domes ēkas Kreščatikā, divi jau devušies prom.

Nacionālistu partijas «Svoboda» («Brīvība») parlamenta deputāti Andrijs Mohņiks un Eduards Ļeonovs patlaban risina sarunas ar tiesībsargājošo struktūru pārstāvjiem.

Pie domes ēkas bez jau iepriekš tur nokļuvušajiem trim autobusiem mēģinājuši piebraukt vēl divi autobusi ar «Berkut» kaujiniekiem, tomēr protestētāji tiem nobloķējuši ceļu.

Kijevas Neatkarības laukumā - opozīcijas protestu kustības epicentrā -, kur notiek demonstrantu sadursmes ar miliciju, masveidā turpina ierasties cilvēki.

Patlaban Kijevas centrā atrodas jau 25 000 cilvēku, vēsta ziņu aģentūras NBN korespondents.

Protestētāji pulcējas pie Kijevas domes ēkas un Neatkarības laukumā.