Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas ĀM asi nosoda cinisko Ukrainas varas iestāžu rīcību

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) kategoriski nosoda Ukrainas varas iestāžu provokatīvo rīcību, pagājušajā naktī ar spēka metodēm uzsākot izspiest protestētājus no Kijevas Neatkarības laukuma, portāls «Apollo» uzzināja ministrijā.

Latvijas ĀM valsts sekretāra vietnieks, politiskais direktors Eduards Stiprais uz tikšanos ministrijā šodien uzaicinātajam Ukrainas vēstniekam Latvijā Anatolijam Olijņikam uzsvēra, ka šāda rīcība diemžēl liecina par Ukrainas varas iestāžu nevēlēšanos veidot civilizētu dialogu, kas būtu vērsts uz valsts politiskās krīzes pārvarēšanu.

Amatpersonu tikšanās laikā Stiprais uzsvēra, ka šāda Ukrainas varas iestāžu rīcība apgāž un diskreditē Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča iepriekšējos izteikumus par gatavību iesaistīties «apaļā galda» dialogā ar opozīciju.

«Ukrainas varas iestāžu ciniskā rīcība padziļina politisko krīzi valstī, un uz tām gulstas pilna atbildība par iespējamo vardarbības eskalāciju. Vardarbība Kijevā ir jāpārtrauc un ir jāuzsāk dialogs ar tautu,» teikts ĀM paziņojumā.