Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apstiprināts šajā sezonā pirmais gripas gadījums Latvijā

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra «Latvijas Infektoloģijas centrs» (LIC) laboratorijā apstiprināts šīs sezonas pirmais gripas gadījums, kas liecina, ka Latvijā sākusies gripas vīrusu cirkulācija, portāls «Apollo» uzzināja LIC.

Gripas profilaksei svarīgi stiprināt organisma aizsargspējas un stingri ievērot personīgās higiēnas un piesardzības pasākumus, lai mazinātu infekcijas izplatīšanos no cilvēka uz cilvēku, uzsver infektologi.

Gripa ir viena no lipīgākajām infekcijas slimībām, kas var izraisīt dažādas komplikācijas. Ārsti atgādina, ka vakcinācija ir visefektīvākais gripas profilakses un tās izraisītu komplikāciju novēršanas veids.

Īpaši svarīgi vakcināciju veikt riska grupu pacientiem, t.i., personām ar hroniskām plaušu, sirds, vielmaiņas, nieru slimībām, personām ar imūndeficītu, pacientiem, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju; bērniem vecumā līdz 18 gadiem, kuri ilgstoši saņem terapiju ar ac.acetylsalicylicum, kā arī grūtniecēm un bērniem (no 6 - 23 mēnešiem), un personām vecākām par 65 gadiem.

Ja cilvēks ir saslimis, un ir šādi slimības simptomi – pēkšņs slimības sākums, galvassāpes, drudzis, paaugstināta temperatūra, kaulu «laušanas sajūta», aizlikts deguns bez iesnām un sauss, mokošs klepus, nekavējoties jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, lai savlaicīgi uzsāktu ārstēšanu un slimība nepārietu smagākā formā, kad nepieciešama ārstēšanās slimnīcā.