Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Programmas «Radošā Eiropa» ietvaros 2014.gadā pieejami 170 miljoni eiro

Kultūras un radošo nozaru organizācijas, kas vēlas 2014.gadā pieteikties programmas «Radošā Eiropa» finansējuma saņemšanai, no šodienas var sākt gatavot pieteikumus. Programmas 2014. gada pieteikumu konkursiem ir pieejams gandrīz 170 miljonu eiro finansējums, portāls «Apollo» uzzināja Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecībā Latvijā.

Lai palīdzētu sagatavot pieteikumus, jaunās programmas «Radošā Eiropa» ceļvedī ir iekļauta bagātīga informācija par finansēšanas procesu. Fiziskas personas pašas finansējumu nevar pieprasīt, tām jālūdz attiecīgās organizācijas, piemēram, kultūras apvienības, festivālu rīkotāji, teātri un filmu izplatītāji, izstrādāt pieteikumu vai jāsazinās ar programmas «Radošā Eiropa» informatīvo biroju savā valstī.

«Turpmākajos septiņos gados ar programmas «Radošā Eiropa» finansējumu tiks atbalstīti transnacionāli projekti, kas ļaus 250 000 māksliniekiem un kultūras profesionāļiem uzrunāt jaunu auditoriju ārvalstīs. Prāvs finansējums tiks arī Eiropas filmu nozarei, pabalstot 2000 kinoteātrus un simtiem filmu. Autori un izdevēji gūs atbalstu tulkojumiem, un mēs turpināsim finansēt Eiropas kultūras galvaspilsētas un daudzas citas iniciatīvas,» sacīja izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Andrula Vasiliu.

Programma «Radošā Eiropa», kuras kopējais budžets nākamajiem septiņiem gadiem būs 1,46 miljardi eiro — par 9 % vairāk nekā pašreiz —, māksliniekiem, kultūras profesionāļiem un kultūras organizācijām, kas darbojas tādās jomās kā izpildītājmāksla, tēlotājmāksla, izdevniecība, kino, televīzija, mūzika, videospēles, starpnozaru māksla un kultūras mantojums, palīdzēs darboties citās valstīs un izkopt prasmes, kas vajadzīgas digitālajā laikmetā.

Palielinot Eiropas kultūras darbu atpazīstamību citās valstīs, tā veicinās arī kultūras un valodu daudzveidību.

Programmā «Radošā Eiropa» būs ne tikai apakšprogrammas «Kultūra» un «MEDIA», bet arī starpnozaru novirziens, kas atbalstīs politisko sadarbību, transversālus pasākumus un jaunu finanšu garantijas mehānismu, kurš dos iespēju kultūras un radošo nozaru mazajiem un vidējiem uzņēmumiem saņemt banku aizdevumus, kuru kopējā vērtība sasniegs 750 miljonus eiro. Mehānisms sāks darboties 2016.gadā.