Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kalnciema kvartāla Ziemassvētku tirdziņi

Decembrī zemnieku un amatnieku tirdziņi notiek katru sestdienu un svētdienu (14., 15., 21.,22. 28., 29. decembrī) no 10:00 – 16:00.

Kalnciema kvartāla Ziemassvētku tirdziņos ikviens var atrast oriģinālas dāvanas tuviniekiem un draugiem, kā arī Latvijā ražotus jaunumus svētku galdam. Mazākajiem tirdziņa apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt Ziemassvētku izrādes, izzinoši eksperimentālas un interaktīvas nodarbības, kā arī darboties radošajās darbnīcās, informēja Una Meiberga, Kalnciema kvartāla kultūras programmas vadītāja.

14.decembra tirdziņa programma:

Liels un mazs 14.decembrī plkst.11:30 aicina aplūkot Zanes Lūses ilustrāciju izstādi, piedalīties Bikibuka Eglītes darbnīcā un dancot ar tautas mūzikas grupu Damaksnis. Pasākums norisināsies Kalnciemielas brūnajā koka mājā.

plkst. 12:00 notiks koklētāju ansambļa «Teiksma» brīvdabas koncerts uz Kalnciema kvartāla skatuves Ziemassvētku tirdziņa ietvaros.

plkst. 17:00 notiks koklētāju ansambļa «Teiksma» koncerts Vīnu veikala zālē. Ieejas maksa 3 LVL.

15. decembra tirdziņā norisināsies radošās darbnīcas bērniem (brūnajā mājā un galerijā).

Izrādes ģimenēm ar bērniem:

Izrāde «Kā saule gadījās?» notiks 27.12.2013. plkst. 13:00 un 15:00 Kalnciema kvartāla brūnajā mājā, Kalnciema ielā 35.

Izrādes idejas autore ir režisore Inga Tropa. Tās literārā satura pamatā ir Latviešu tautas teikas par Zemes, Saules, Mēness, zvaigžņu, ūdens un cilvēka izcelšanos. Aktieri Lauma Balode un Kaspars Aniņš ar bērnu līdzdalību atklāj un kopīgi izzina teikās aprakstīto debesu spīdekļu, cilvēku un ūdens brīnumaino izcelšanos. Teiku vizualizācijai tiks izmantoti dažādi virtuves rīki un «eko» pārtikas produkti (milti, iesals, cukurs utt.), ar kuru palīdzību bērni kopīgi ar aktieriem izrādes laikā pagatavos piparkūku mīklu, veidos dažādas cepumu formas un noslēgumā tos kopīgi izceps un izgaršos. Izrāde tapusi 2012. gada Ziemassvētkos Kalnciema kvartālā un līdz šim brīdim jau iepriecinājusi daudz mazos skatītājos Latvijā.

Izrāde «Ziemas māja» notiks 28.12.2013. plkst. 11:00 un 14:00 / 04.01.2014. plkst. 11:00 un 14:00 Kalnciema kvartāla brūnajā mājā, Kalnciema ielā 35.

Izrāde stāsta par senseniem laikiem pirms gadiem trīsdesmit pieciem, kad tāltālā zemē aiz augstiem kalniem un tumšiem mežiem pilsētā Ogre dzīvoja mazs zēns vārdā Mārtiņš un viņa vecaistēvs Antons. Mazais Mārtiņš kopā ar vecotēvu iepazīst pasauli, mācās darīt darbus un nedarbus, mīlēt un vērot dabu, saprast tās likumus – mīlestības, dzimšanas, nāves, vasaras un ziemas mūžīgo ciklu. Izrāde balstās uz režisora Mārtiņa Eihes atmiņām par savu vecotēvu un bērnību.

Līdzīgi kā pirms dažiem gadiem Nomadi veidotā kritiķu, skatītāju un ārvalstu festivālu augsti novērtētā izrāde «Vasaras sala» arī «Ziemas māja» ir veidota objektu teātra estētikā un uzrunās gan mazos, gan lielos skatītājus. Abas izrādes saista ne tikai forma un, bet arī tās varoņi.

Izrādes radošā komanda – dramaturģija un režija Krista Burāne, izpildījums un režija Mārtiņš Eihe, idejas un izpildījums Ģirts Rāviņš.