Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ES atbalstu darbu zaudējušajiem turpinās arī nākamajos septiņos gados

ES līdzekļu piešķiršanu darbu zaudējušo eiropiešu atbalstam turpinās arī 2014.-2020.gadā, un to piešķirs jaunām bezdarbnieku grupām, piemēram, pašnodarbinātajiem vai ar noteikta laika darba līgumiem nodarbinātajiem, paredz Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā trešdien atbalstītie noteikumi. 

ES programma darbu zaudējušo atbalstam stāsies spēkā 2014.gada 1.janvārī, informē Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā preses pārstāve Marta Rībele.

«Eiropas Komisija (EK) aprēķinājusi, ka no visiem darbu zaudējušajiem, kas saņēmuši Eiropas Globalizācijas pielāgošanas fonda (EGF) atbalstu, 48% ir izdevies atkal iekļauties darba tirgū. Eiropas Parlamentam sīvās diskusijās ar dalībvalstu valdībām izdevās saglabāt šīs atbalsta programmas turpināšanu arī no 2014. līdz 2020.gadam. Tomēr ceru, ka šo līdzekļu pietiks, jo atbalsts nākamajā septiņgadē no līdzšinējiem 3,5 miljardiem eiro samazināts līdz uz 1,05 miljardiem,» norādīja par fonda noteikumiem atbildīgā EP deputāte Mariana Harkina (ALDE, Īrija).

Pēc EP prasības EGF līdzekļu izmantošanas mērķos atkal iekļauta palīdzība cilvēkiem, kas savas darbavietas zaudējuši ekonomikas krīzes dēļ (šo pasākumu jau piemēroja no 2009.līdz 2011.gadam), papildus primārajam mērķim mazināt globalizācijas ietekmi. Lai pretendētu uz EGF atbalstu, atlaisto darbinieku skaitam ir jābūt vismaz 500.

Uz palīdzību varēs pretendēt jaunas darba ņēmēju kategorijas, piemēram, uz noteiktu laiku nodarbinātie, aģentūru nodrošinātie pagaidu darbinieki un pašnodarbinātie.

EP panāca arī to, lai EGF atbalstu varētu īslaicīgi piešķirt jauniešiem, kas nedz strādā, nedz studē vai iziet profesionālo apmācību, ja viņi dzīvo reģionā, kuru skārušas plašas darbinieku atlaišanas.

EGF atbalstu piešķir kā līdzfinansējumu ES dalībvalstu finansētajiem pasākumiem ar mērķi darbu zaudējušajiem palīdzēt no jauna iekļauties darba tirgū. Saskaņā ar noteikumiem, šos līdzekļus nekādos apstākļos lietot kā aizvietojumu bezdarbnieku pabalstiem, kuru izmaksa pilnībā ir dalībvalstu pārziņā.

Pēc EP prasības no EGF līdzekļiem varēs segt līdz pat 60% izmaksu pasākumiem, ko īsteno ar mērķi veicināt nodarbinātību, piemēram, palīdzība darba meklēšanā, apmācības vai uzņēmējdarbības uzsākšanas atbalsts. Sākotnēji Eiropas Komisija ierosināja ES atbalstu piešķirt tikai 50% apmērā.

Vienošanās 16. decembrī vēl ir jāapstiprina ES Padomei, lai programma varētu stāties spēkā 2014.gada 1.janvārī.