Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pabriks: Ja kādu neapmierina mans darbs, tad neapmierina arī mūsu dalība NATO

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), reaģējot uz Valsts prezidenta Andra Bērziņa pausto par ministra darbību amatā, atzīst, ka prezidentu, iespējams, neapmierina arī Latvijas dalība NATO.

«Ja kādu neapmierina mana darbība aizsardzības ministra postenī, tad varu secināt, ka kādu neapmierina arī mūsu [Latvijas] dalība NATO, jo par prioritātēm lemjam kopā,» tviterī raksta Pabriks.

Pabriks šodien žurnālistiem sacīja, ka viņš ir «daļēji pārsteigts», tomēr nevis par pašu prezidenta lēmumu, bet gan par preses konferencē pausto argumentāciju «vai drīzāk diezgan nelielo argumentāciju», kas bijusi par pamatu viņa kandidatūras noraidīšanai. Pabriks vēlētos dzirdēt «daudz izsmeļošākas atbildes», lai saprastu, kā tālāk darboties politikā.

Viņš arī uzsvēra, ka Aizsardzības ministrijā visi jautājumi nav ierobežotas pieejamības informācija, kā to norādīja prezidents.

Arī par Zvārdes poligonu pieminēšanu kā argumentu Parbiks ir pārsteigts un gribētu dzirdēt vairāk informācijas, lai saprastu, «par ko vispār ir runa». «Zvārdes poligons tiek minēts nedēļu garumā, bet man nav pilnīgi nekādas saprašanas, kas šeit varētu būt tāds, kas liktu apšaubīt ministrijas labos mērķus vai uzdevumus,» klāstīja aizsardzības ministrs.

Politiķis arī uzsvēra, ka viss, kas tiek darīts, ir ne tikai nacionālajās interesēs, bet arī sabiedroto interesēs, un neapmierinātību no NATO partneriem par savu darbu viņš neesot dzirdējis.

LETA vēsta, ka partija «Vienotība» pēc Valsts prezidenta lēmuma nenominēt premjera amatam Pabriku plāno paņemt nelielu pauzi un izvērtēt situāciju.

«Vienotības» līdere Solvita Āboltiņa žurnālistiem pēc frakcijas sēdes norādīja, ka partijas pārstāvji analizēs argumentus šādam lēmumam, jo «Vienotība» valdības vadītāja amatam bija izvirzījusi cienījamu kandidātu ar augstu reitingu, sabiedrības atbalstu un labu reputāciju NATO partneru vidū.

Situācija jāanalizē un jāsaprot, kādi varētu būt tālākie soļi, uzsvēra Āboltiņa. Viņa arī apgalvoja, ka premjera amatam netika meklēti citi kandidāti. Taujāta, vai pieļauj, ka «Vienotība» varētu virzīt kādu citu premjera amata kandidātu, Āboltiņa atbildēja, ka patlaban politiskais spēks «paņems pauzi», un būtiskākais aspekts šajā jautājumā būs stabila valdība.

Prezidents savu ir pateicis, tomēr ļoti svarīgi, ka dzīvojam parlamentārā valstī, un jebkuram premjera kandidātam nozīmīgs ir arī deputātu vairākuma atbalsts, piebilda Āboltiņa.

Arī demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis (V) sacīja, ka šī situācija ir jāizvērtē, kas tikšot darīts partijas domes un valdes sēdēs. Arī viņš piebilda, ka «Vienotība» virzīja spēcīgu kandidātu premjera amatam.

Domes sēde «Vienotībai» notiks sestdien, 14.decembrī.