Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Urbanovičs: Prezidents rīkojas ļoti atbildīgi

Valsts prezidents Andris Bērziņš rīkojas ļoti atbildīgi un «neatļaujas vieglprātību» premjera amatam nominēt «kuru katru», uzskata politiskās apvienības «Saskaņas centrs» (SC) frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Viņš aģentūrai LETA pauda viedokli, ka prezidents premjera amata kandidātu vērtē, ņemot vērā, ka nākamgad ir Eiropas Parlamenta un Saeimas vēlēšanas un ka būs dažādi citi izaicinājumi un problēmas, piemēram, eiro ieviešanas seku pārvarēšana.

Tomēr Urbanovičs «nepamācīs» prezidentu jautājumā par premjera kandidāta nominēšanu. SC turpina pastāvēt uz savu viedokli, ka būtu jāveido profesionāļu valdība. «Mēs, nepretendējot ne uz kādiem amatiem vai ietekmi šajā valdībā, atbalstītu šādu risinājumu,» akcentēja SC līderis, piebilstot, ka šāda valdība būtu labākais risinājums Latvijai.

Taujāts, vai SC ir padomā kandidāts šādas valdības vadītājam, Urbanovičs skaidroja - ja prezidents teiktu, ka viņam patīk SC piedāvātais risinājums un aicinātu nosaukt premjeru, tad SC runātu ar potenciālajiem kandidātiem.

Kā ziņots, prezidents, noslēdzot otro sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām partijām par jaunas valdības veidošanu, nolēmis nevienu no nosauktajām personām neaicināt veidot Ministru kabinetu.

Šajā sarunu kārtā vienīgais oficiāli izvirzītais premjera amata kandidāts bija pašreizējais aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), bet pārējās partijas runāja par zināmiem favorītiem, taču oficiāli tos augstajam amatam nevirzīja.

Prezidents par šādu rīcību izšķīries, jo neesot guvis pārliecību par partiju līdz šim izvirzīto kandidātu atbilstību nākamā valdības vadītāja statusam.

Ja līdz šī gada beigām partijas neizvirzīs savu Ministru prezidenta amata kandidātu, prezidents savu kandidātu atklās ne ātrāk kā nākamā gada 7.janvārī.