Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Opozīcija: Janukovičs slēdzis ceļu uz kompromisiem

Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs ir slēdzis ceļu uz kompromisiem, trešdien preses konferencē Kijevā paziņoja opozīcijas partijas UDAR līderis un pasaules boksa čempions Vitālijs Kļičko. Viņš arī apliecināja, ka opozīcija pieprasīs ārkārtas parlamenta un prezidenta vēlēšanu sarīkošanu.

«Janukovičs ir slēdzis ceļu uz visiem kompromisiem,» sacīja Kļičko. «Tas, ka šonakt tika pielietots spēks, liecina, ka Janukovičs nevēlas iziet uz dialogu.»

Šādos apstākļos valdības nomaiņa neko nedos, ir vajadzīga pilnīga valsts varas maiņa. Tāpēc vienīgais, kas ir palicis, ir spiediena izdarīšana uz varu, lai panāktu pirmstermiņa vēlēšanu sarīkošanu, norādīja Kļičko.

Naktī uz trešdienu aptuveni 400 iekšējā karaspēka karavīru un milicijas īpašo uzdevumu vienības «Berkut» kaujinieki atbrīvoja no barikādēm un telšu pilsētiņām Kijevas valdības kvartāla ielas.

Drošības dienestiem mēģinot likvidēt opozicionāru posteni Luterāņu un Bankas ielas krustojumā, izraisījās sadursmes.

«Berkut» kaujinieki trešdien no rīta mēģināja triecienā iebrukt protestētāju ieņemtajā Kijevas domes ēkā, tomēr, sastopot aktīvu protestētāju pretdarbību, bija spiesti atkāpties.

Kijevas Neatkarības laukumā - opozīcijas protestu kustības epicentrā - un pie Kijevas domes ēkas trešdien jau sapulcējušies 30 000 protestētāju.

Protesti Ukrainā aizsākās 21.novembrī, kad valdība paziņoja, ka tā aptur gatavošanos Eiropas Savienības asociācijas līguma parakstīšanai.

Demonstrācijā Kijevā 1.decembrī piedalījās vairāk nekā pusmiljons cilvēku. Tā bija vērienīgākā pilsoniskā protesta akcija Ukrainas vēsturē.