Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vircavs šaubās, ka «Gaismas pili» izdosies nodot ekspluatācijā plānotajā termiņā

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēku, visticamāk, neizdosies nodot ekspluatācijā plānotajā termiņā - 2014.gada 19.janvārī -, jo vēl ir jāveic būtiskas izmaiņas dokumentācijā, šodien žurnālistiem sacīja Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

«LNB ēku var nodot ekspluatācijā tikai kopā ar inženiertīkliem, taču inženiertīkli ir iekļauti LNB tehniskās ēkas projektā, kuras būvniecība vēl nav pabeigta,» sacīja Vircavs.

LNB pasūtītājam - Kultūras ministrijai - ir jāatrisina jautājums par tehniskās ēkas būvdarbu sadalīšanu kārtās, jāveic izmaiņas dokumentācijā, lai jau izbūvētie inženiertīkli varētu tikt noformēti kā pabeigta tehniskās ēkas būvdarbu pirmā kārta.

«Projekta izmaiņu un dokumentācijas sakārtošanas ātrums būs atkarīgs no tā, cik atbildīgi pasūtītājs pret to izturēsies,» sacīja Vircavs.

Viņš piebilda, ka LNB ēka bija arī viens no tiem 14 objektiem, kuru būvniecību veic būvfirma SIA «Re&Re» un kuras apsekošanu Rīgas pilsētas būvvaldes būvinspekcija veica pēdējo divu nedēļu laikā.

«Apsekojot ēku, konstatētas nelielas plaisas pagrabtelpā, taču tās nevar uzskatīt par problēmu un būtisku novirzi no pieļaujamā. Nav nekādu bažu par LNB ēkas vizuālās pārbaudes rezultātiem,» sacīja Vircavs.

Jau ziņots, ka LNB ēkas būvniecība tika sākta 2008.gada jūnijā. Tās būvdarbus veic «Nacionālā būvkompāniju apvienība», ko veido trīs lielākie Latvijas būvuzņēmēji - SIA «Re&Re», AS «RBSSKALS» un SIA «Skonto būve». Saskaņā ar līgumu, ko valsts ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008.gada 15.maijā, bibliotēkas būvniecība izmaksās 114,6 miljonus latu.

Ēkas būvdarbi pabeidzami līdz 2014.gada beigām, garantijas saistības un norēķini LNB projekta īstenošanai veicami ne vēlāk kā līdz 2016.gada beigām.

Lai «Gaismas pils» projekts būtu pabeigts, nepieciešama LNB ēkas būvdarbu pabeigšana un nodošana ekspluatācijā, LNB infrastruktūras pirmās kārtas objektu būvdarbu pabeigšana un nodošana ekspluatācijā, LNB aprīkošana ar mēbelēm un iekārtām, kā arī LNB pārcelšanās uz jauno LNB ēku un grāmatu krājuma pārvietošana.

Jau iepriekš ziņots, ka pilnsabiedrība «Nacionālā būvkompāniju apvienība» norādījusi uz to, ka būvniecība rit straujāk, nekā iepriekš paredzēts, tādējādi apsteidzot plānoto būvdarbu grafiku, kas ir īpaši svarīgi ēkas būvniecības nobeiguma stadijā. Patlaban turpinās arī citu infrastruktūras objektu, ārējo inženiertehnisko tīklu, tostarp pilsētas kanalizācijas tīklu, izbūve un citi būvdarbi.

Kā ziņots, LNB ēkas būvdarbus, izņemot apkārtējās teritorijas labiekārtošanas un apzaļumošanas darbus, iecerēts pabeigt līdz šā gada decembra beigām. Līdz 2014.gada 30.aprīlim jāpabeidz apkārtējās teritorijas labiekārtošanas un apzaļumošanas darbi un tehniskās ēkas iekšējās apdares darbi.