Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Politologs par prezidenta lēmumu: Tas ir ārkārtīgi dīvaini

Politologs Jānis Ikstens, vērtējot Valsts prezidenta Andra Bērziņa rīcību, otro reizi noraidot «Vienotības» virzīto aizsardzības ministra Arta Pabrika kandidatūru ministru prezidenta amatam, norādīja, ka tas ir ļoti dīvaini. 

Viņš intervijā Latvijas Radio ceturtdienas rītā norādīja, ka tad, ja reiz ir kādas problēmas Pabrika kandidatūrā, par to ir jārunā atklāti, savukārt ja ir kādas problēmas ar likumpārkāpumiem, tur ir darbs tiesībsargājošajām iestādēm, nevis «kaut kādai murmināšanai zem deguna».

Ikstens pauda, ka Latvijas aizsardzības ministrs ir vienas NATO dalībvalsts aizsardzības ministrs un viņa darbībai mūsu NATO sabiedrotie seko līdzi īpaši rūpīgi, līdz ar to, ja būtu kādi likumpārkāpumi, mēs jau par to zinātu.

«Prezidenta lēmums ir ārkārtīgi neizskaidrots,» viņš sacīja, norādot, ka var piesegties ar klasificētu informāciju, taču šajā situācijā tas neizskatās pārliecinoši, jo Saeimas vairākums tiešā vai netiešā veidā devis akceptu Pabrika kandidatūrai, tāpat neviena no opozīcijas partijām «pēkšņi pastkastītē nav atradusi kaut ko, ko Pabriks būtu izdarījis».

Ikstens kritizēja prezidentu, ka tas nav definējis skaidrus kritērijus, kurus viņš grib redzēt kandidātos, tāpat Ikstens pārmet prezidentam, ka tas ir sapinies savos skaidrojumos un pretenzijās.

Komentējot prezidenta paziņojumu, ka gadījumā, ja partijas nenosauks savus kandidātus, viņš 7.janvārī izvirzīs pats savu kandidātu, politologs pieļāva, ka prezidentam šobrīd nemaz nav nopietna kandidāta, pretējā gadījumā nekas viņam netraucētu to nosaukt jau agrāk.

«Tā vietā viņš ietur gandrīz mēnesi īsu pauzi, kas nekādā veidā nepalīdz sasniegt viņa paša nosprausto mērķi – jauna valdība šogad. Šādā veidā viņš pats nonāk pretrunās ar sevi,» sacīja politologs.