Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VID atgādina, ka jādeklarē personas ienākumi no kapitāla pieauguma

Personas ienākumi no kapitāla pieauguma 2013.gada novembrī jādeklarē VID līdz 16.decembrim, savukārt ienākumi no kapitāla pieauguma šā gada 4.ceturksnī un 2013.gadā (līdz 100 latiem) - līdz 2014.gada 15.janvārim, informē Valsts ieņēmumu dienestā (VID). 

VID atgādina, ka likums «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli» nosaka, ka fiziskās personas gūtais ienākums no kapitāla pieauguma ir apliekams ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme ienākumam no kapitāla pieauguma ir 15 procenti.

Personām, kuras gūst ienākumu no kapitāla pieauguma, ja ienākumi no kapitāla aktīvu atsavināšanas mēnesī pārsniedz 500 latus, līdz ienākuma gūšanas mēnesim sekojošā mēneša piecpadsmitajam datumam ir jāiesniedz VID deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma.

Tām personām, kuras guvušas ienākumu no kapitāla pieauguma un kuru kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem mēnesī ir vairāk nekā 100 lati, taču nepārsniedz 500 latus (ieskaitot), deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma par ceturksnī gūto ienākumu jāiesniedz VID vienreiz ceturksnī līdz ceturksnim sekojošā mēneša piecpadsmitajam datumam, skaidro VID.

Tādējādi līdz 2013.gada 16.decembrim VID jāiesniedz deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma par 2013.gada novembrī gūtajiem ienākumiem no kapitāla pieauguma, ja tie pārsniedz 500 latus.

Par 2013.gada ceturtajā ceturksnī (no 2013.gada oktobra līdz decembrim ieskaitot) gūtajiem ienākumiem no kapitāla pieauguma, ja tie mēnesī ir virs 100 latiem, bet nepārsniedz 500 latus, deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma jāiesniedz VID līdz 2014.gada 15.janvārim ieskaitot.

Savukārt tām fiziskām personām, kuras gūst ienākumu no kapitāla pieauguma un kuru kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem 2013.gadā nepārsniedz 100 latus mēnesī, deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma jāiesniedz VID vienu reizi gadā ne vēlāk kā taksācijas gadam sekojošā gada 15.janvārī, proti, ne vēlāk kā līdz 2014.gada 15.janvārim.

Aprēķinātā nodokļa summa nodokļu maksātājam jāiemaksā budžetā ne vēlāk kā 15 dienu laikā no likumā noteiktās deklarācijas par ienākumu no kapitāla pieauguma iesniegšanas dienas, tas ir, attiecīgi līdz 2014.gada 2.janvārim un 2014.gada 30.janvārim.

VID atgādina, ka kapitāla pieaugumu nosaka, no kapitāla aktīva atsavināšanas cenas atņemot iegādes vērtību un kapitāla aktīvā veikto ieguldījumu vērtību kapitāla aktīva turēšanas laikā.