Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SC uzstāj, ka 7.janvārim jābūt oficiālai brīvdienai

Politiskās apvienības «Saskaņas centrs» Saeimas frakcijas deputāti iesnieguši Saeimas prezidijam likumprojektu, kurā paredzēts, ka 7.janvāris - diena, kad pareizticīgie un vecticībnieki svin Ziemassvētkus - Latvijā ir jānosaka par brīvdienu.

«Tieši pirms gada mūsu valdošās koalīcijas deputāti pēc Reformu partijas iniciatīvas iesniedza izskatīšanai Saeimā likumprojektu, kurā bija iecerēts, ka valsts iedzīvotājiem reizi gadā, jebkurā dienā, ir tiesības saņemt brīvdienu. Tādējādi cilvēki, kuri svin Ziemassvētkus nevis 25.decembrī, bet gan 7.janvārī, varētu savos svētkos pilnīgi likumīgi neiet uz darbu,» atgādina 11.Saeimas «Saskaņas centra» frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins.

Viņš norāda: «Mēs, «Saskaņas centra» deputāti, atbalstījām šī likumprojekta nodošanu izskatīšanai Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai. Tomēr ir pagājis gads, bet šī komisija, kuru vada Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) līdz pat šim laikam nav sākusi lēmumprojekta izskatīšanu pēc būtības! Nerunājot nemaz par to, lai nodotu dokumentu apstiprināšanai Saeimā. Mēs uzskatām, ka valdošā koalīcija, pompozi prezentējot šo likumprojektu, vienkārši ir mānījusi simtiem tūkstošu pareizticīgo un vecticībnieku.»

«Šajā situācijā mēs uzskatām par nepieciešamu iesniegt likumprojektu, ka 7.janvārim ir jākļūst par oficiālu brīvdienu, - turpina Saeimas «Saskaņas centra» frakcijas deputāts Ivans Klementjevs. - Balsošanas rezultāts par mūsu likumprojektu skaidri parādīs nodomu patiesumu un pagaidām vēl valdošās koalīcijas deputātu doto solījumu vērtību. Mēs aicinām visus deputātus, neatkarīgi no partijiskās piederības, spert soli pretī lielai Latvijas sabiedrības daļai un atzīt šos svētkus par oficiāliem, parādot cieņu nozīmīgas Latvijas iedzīvotāju daļas reliģijai un kultūrai.»