Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemeļkorejas līderis tēvoci no amata atbrīvojis, pakļaujoties Ķīnas spiedienam

Ziemeļkorejas diktators Kims Čenuns savu tēvoci Čanu Sonthēku, kurš līdz šim Phenjanas varas hierarhijā «de faco» ieņēma otro vietu, atstādinājis no amata, pakļaujoties Ķīnas spiedienam, vēsta Dienvidkorejas laikraksts «JoongAng Ilbo», atsaucoties uz informētu avotu Ziemeļkorejā.

Čans esot iebildis pret līguma parakstīšanu ar Ķīnu par kopīgas ekonomiskās zonas izveidošanu.

Pirmdien, kad tika paziņots par Čana arestu, Phenjana parakstīja līgumu ar Ķīnas Tumeņas pilsētu par kopīga ekonomiskā rajona izveidi Onsonas rajonā, Hamgjonpukto provincē.

Onsona ir viens no 14 Kima Čenuna noteiktajiem ekonomiskās attīstības rajoniem, kuriem vajadzētu Ziemeļkorejā piesaistīt ārvalstu investīcijas.

Atbilstoši parakstītajam līgumam Tumeņas administrācija investēs tūrisma attīstībā Onsonas salā, kas atrodas Ķīnu un Ziemeļkoreju atdalošās robežupes Tumanganas vidū. Līdzekļi arī tiks ieguldīti fabriku būvniecībā rūpnieciskajā zonā.

Atbilstoši informācijas avota teiktajam Čans Sonthēks esot iebildis pret šo līgumu, to uzskatot par priekšlaicīgu.

Dienvidkorejas Nacionālais izlūkdienests pagājušajā nedēļā pavēstīja, ka Čans, iespējams, jau novembra beigās atstādināts no visiem augstajiem amatiem. Diviem viņa tuviem līdzgaitniekiem jau pagājušajā mēnesī izpildīts nāvessods.

Atbilstoši ekspertu vērtējumam Čans nelaiķa līdera Kima Čenira slimības laikā un pēc viņa nāves faktiski pārvaldījis izolēto komunistu valsti. Čans ir precējies ar Kima Čenira māsu Kimu Gjonhi.

Čans līdz šim ieņēma Nacionālās Aizsardzības komisijas vicepriekšsēdētāja amatu.