Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

1210 uzņēmumi pievienojušies iniciatīvai «Godīgs eiro ieviesējs»

Līdz 11.decembrim valsts un komersantu kopīgi uzsāktai iniciatīvai «Godīgs eiro ieviesējs», kuras mērķis ir aicināt uzņēmējus veikt pareizu un precīzu cenu pārrēķinu un norādīšanu pirms un pēc eiro ieviešanas, pievienojušies jau 1 210 uzņēmumi no visas Latvijas. 

Kā informē iniciatīvas konsultante Ilze Salna, to vidū ir gan lieli tirdzniecības tīkli, gan pavisam mazi veikali reģionos, medicīnas pakalpojumu sniedzēji, kafejnīcas un restorāni, komunālo pakalpojumu uzņēmumi, kultūras iestādes un transporta uzņēmumi.

Apmēram divas trešdaļas iniciatīvas dalībnieku ir uzņēmumi, kas reģistrēti Rīgā un Pierīgas reģionā, kur arī koncentrējas lielākais uzņēmumu skaits – 54% no visiem iniciatīvas dalībniekiem. 15 procenti iniciatīvu atbalstošo uzņēmumu reģistrēti Vidzemē, nedaudz mazāk – 13 procenti Kurzemē, desmit Zemgalē, savukārt astoņi – Latgalē. Tostarp pēdējo mēnešu laikā pieaugusi aktivitāte tieši no uzņēmumiem Kurzemē un Vidzemē.

Iniciatīvai pievienojušies arī 114 komersanti, kuros kapitāldaļas pieder valstij vai pašvaldībām – arī valsts un pašvaldību uzņēmumos iedzīvotāji var rēķināties ar godīgu cenu pārrēķinu no latiem uz eiro.

Iniciatīvu «Godīgs eiro ieviesējs» koordinē Ekonomikas ministrija un sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadības konsultāciju uzņēmums «LEAD. Korporatīvā komunikācija», to atbalsta «Latvijas Pasts» un «Lursoft». Iniciatīvas Memoranda juridiskais konsultants - zvērināts advokāts Jānis Jurkāns (zvērinātu advokātu birojs «O.Cers un J.Jurkāns»).