Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kāds ir tipisks «dienesta auto»?

Rudenī uzņēmumi visaktīvāk interesējās par iespējām atjaunot savu autoparku – oktobrī tieši juridiskās personas bija 72% no visiem uzņēmuma «Skandi Motors» klientiem, informē sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Ilona Krastiņa.

«Skandi Motors» Korporatīvo klientu projektu vadītājs Vilnis Debesnieks stāsta, ka tipisks «dienesta auto» ir kompaktklases un vidējās klases automašīna, visbiežāk ar bāzes vai vidējo aprīkojuma līmeni un mehānisko ātrumkārbu. Galvenie izvēles kritēriji ir automašīnas cena, līzinga nosacījumi (atpirkuma procentu likme), kā arī ekspluatācijas izmaksas un degvielas patēriņš. Tātad vislielākā nozīme ir tam, cik auto izmaksās ne tikai pirkuma veikšanas brīdī, bet arī katru mēnesi, kamēr automašīna tiek ekspluatēta, un pēc līzinga termiņa beigām.

Uzņēmumi parasti izvēlas iegādāties mazās, kompaktklases vai – retāk – vidējās klases automašīnas. No «Skandi Motors» piedāvāto modeļu klāsta kā piemēru var minēt «Hyundai i20», kas ir oktobrī Latvijā kopumā pirktākais mazās klases auto, kompaktklasi – «Hyundai i30» un vidējās klases automašīnas, piemēram, «Hyundai i40», kas savā klasē pēc pārdošanas apjomiem oktobrī Latvijā ieņēma otro vietu, piekāpjoties tikai «Volkswagen Passat», kā arī apvidus auto «Nissan Qashqai» un komerctransports «Mitsubishi L200». Vidējās klases automašīnas visbiežāk izvēlas vidējā vai augstākā līmeņa vadītāju vajadzībām, atkarībā no uzņēmuma lieluma, informē Debesnieks.

Savukārt privāta automašīna, pretstatā uzņēmuma auto, visbiežāk ir mazās apvidus klases auto (piemēram, «Nissan Juke») vai apvidus auto («Nissan Qashqai», «Hyundai IX35», «Mitsubishi ASX», «Mitsubishi Outlander»).

Izvēloties automašīnu privātām vajadzībām, klientiem svarīgākie kritēriji lielā mērā atšķiras no tiem, kuri ir nozīmīgi uzņēmumiem. Tie ir: ikmēneša maksājuma apjoms, 0% pirmā iemaksa un pietiekami bagātīgs aprīkojuma klāsts. Tāpat privātpersonas, pretstatā uzņēmumiem, par automašīnas iegādi visaktīvāk interesējas pavasarī.

Iegādājoties automašīnu savām vajadzībām, daudz lielāka nozīme tiek piešķirta vadītāja un pasažieru komfortam un dažādiem tehnoloģiskiem risinājumiem, kuri atvieglo automašīnas lietošanu ikdienā, piemēram, kruīza kontrole, atpakaļskata kamerai, stāvvietā novietošanas sensoriem u.c., nereti pircēji izvēlas arī automašīnas ar automātisko transmisiju.