Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Beastie Boys» iesūdz tiesā rotaļlietu kompāniju «GoldieBlox»

Amerikāņu rokgrupa «Beastie Boys» iesūdzējusi tiesā rotaļlietu ražotāju «GoldieBlox» par autortiesību pārkāpumu, neatļauti izmantojot grupas dziesmu reklāmā. «Beastie Boys» pauda neapmierinātību par grupas 1987.gada singla «Girls» stilizētas versijas izmantošanu kompānijas «GoldieBlox» meitenēm paredzētu rotaļlietu reklāmā.

Reklāmas klipā «Beastie Boys» oriģinālās dziesmas pret sievietēm ne pārāk glaimojošais teksts aizstāts ar iedvesmojošiem vārdiem par sievietēm, kas darbojas zinātnes un inženiertehnikas jomās. Pēc «Beastie Boys» vēršanās pie rotaļlietu ražotāja ar jautājumu, kāpēc tas nav lūdzis atļauju dziesmas izmantošanai reklāmā, «GoldieBlox» apbruņojās ar advokātiem un iesniedza pret grupu prasību tiesā, uzstājot, ka kompānijas versija ir parodija.

«Beasty Boys» gan uzstāja, ka, lai arī cik radošs tas būtu, «jūsu videoklips ir reklāma, kā mērķis ir pārdot kādu produktu, un sen atpakaļ mēs pieņēmām apzinātu lēmumu neļaut mūsu mūziku un/vai nosaukumu izmantot produktu reklāmās. Kad mēs vienkārši mēģinājām pajautāt, kā un kāpēc mūsu dziesma «Girls» bez mūsu atļaujas izmantota jūsu reklāmā, JŪS iesūdzējāt tiesā MŪS».

Dažas dienas vēlāk «GoldieBlox» atsauca prasību tiesā un izņēma videoklipu no savas vietnes. «Mēs negribam ar jums cīnīties. Mēs patiesībā jūs dievinām un esam lieli fani. Kad jūsu juristi izteica draudus, mūsu sirdis pamira. Mēs esam maza kompānija, tāpēc nekas cits neatlika, kā vien aizstāvēties. Taču mēs patiešām ceram, ka mums izdosies panākt mierīgu izlīgumu,» teikts «GoldieBlox» paziņojumā.

Kompānija arī norādīja, ka neesot zinājuši par nelaiķa Adama Jauka testamentā iekļauto prasību, lai «Beastie Boys» dziesmas nekad netiktu izmantotas reklāmās. Tomēr «Beastie Boys» šonedēļ Ņujorkas tiesā iesniedza pretprasību, pieprasot tiesības uz peļņu, ko rotaļlietu ražotājs guvis no viņu dziesmas neatļautas izmantošanas. Prasībā tiesā norādīts, ka «GoldieBox» «apzināti un nožēlojami vērsusies pret «Beastie Boys» pusi ar represijām, krāpšanos un ļaunprātību».