Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Politoloģes minējumi pārsteidz bijušos premjerus

Izskanot versijai, ka par Ministru prezidenta kandidātu varētu tikt nominēts kāds no bijušajiem premjeriem, «Apollo» sazinājās ar vairākiem bijušajiem valdību vadītājiem, lai uzzinātu, vai viņus kāds jau uzrunājis.

Bijušais premjers Guntars Krasts portālam atklāja, ka nav ticis uzrunāts un bija pat pārsteigts par šādu jautājumu. Viņš uzskata, ka par nākamo valdības veidotāju var kļūt tikai cilvēks, kas ir kādas Saeimā pārstāvētās partijas pārstāvis. Vienīgais, kas atbilst šiem parametriem ir nesen demisionējušais Valdis Dombrovskis (V).

«Šaubos, vai man šajā situācijā būtu iespējams pilnvērtīgi veidot jaunu valdību,» teica Krasts. «Šis ir mēģinājums piedāvāt risinājumu, kas patiesībā nav risinājums.»

Arī bijušais Ministru prezidents Andris Bērziņš nav ticis uzrunāts kā iespējamais premjera amata kandidāts. Viņš uzskata, ka katrai lietai ir sava politiskā loģika un nominēt kandidātu, kas nebūtu piederīgs kādai no Saeimā pārstāvētajām partijām, būtu neloģiski.

«Katrai partijai ir savi divi vai trīs premjera amata kandidāti, kandidātam, kas nāktu ārpus šī loka, nebūtu iespējams iegūt Saeimas vairākuma atbalstu,» pauž Bērziņš. Viņš uzskata, ka spekulācijas par Ministru prezidenta amata kandidātu no bijušo premjeru vidus ir vērtējamas kā nevajadzīgas baumas. «Latvijas politologi reizēm ir kā skolnieki, kas mācījušies klavierspēli, tikai lasot grāmatas,» piebilst Bērziņš.

Arī šā brīža Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Godmanis nav ticis uzrunāts kā iespējamais Ministru prezidenta amata kandidāts. Viņaprāt tās ir tikai baumas, kas šobrīd cirkulē. «Manuprāt šāda notikumu gaita nav iespējama, bet tad jau redzēs, kas notiks tālāk,» teica Godmanis

Ministru prezidenta nomināciju neviens nav piedāvājis arī Aigaram Kalvītim. Viņš tikai šodien ieradies no ārzemēm, ilgi nav bijis Latvijā un pat nezinot, kas Latvijas politikā notiek.