Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kā uzņēmējiem gadu mijā tikt galā ar gaidāmo skaidras naudas lavīnu? Padomi pārejai uz eiro

Uzņēmējiem, kuru klienti maksā ne tikai ar karti, bet arī ar skaidru naudu, ir divi svarīgi jautājumi, kas jāapdomā pirms eiro ieviešanas vēl šogad, – kā nodrošināt uzņēmuma kasē skaidru naudu eirovalūtā un kā dabūt latus no veikala savā bankas kontā.  

Pirmajās jaungada nedēļās klienti maksās latos, bet atlikums būs jāizdod tikai eiro, taču eiro paši uz uzņēmumu neatnāks – tie ir savlaicīgi jāsagādā.

Tādēļ Swedbank ir izstrādājusi juridiskajiem klientiem, arī mikrouzņēmumiem un pašnodarbinātajām personām paredzētu īpašu risinājumu eiro saņemšanai filiālē vēl šogad. Tas garantē, ka uzņēmumam nepieciešamā summa tiks pasūtīta un piegādāta bez maksas klienta izvēlētajā filiālē. Uzņēmumam gan būs naudai jāatnāk pakaļ.

Tāpēc uzņēmējiem jau savlaicīgi jārezervē vietu eiro saņemšanas grafikā, jo filiālē katru dienu var apkalpot ierobežotu skaitu klientu. Turklāt no 27. decembra ir sagaidāmas īpaši garas rindas. Swedbank aprēķini liecina, ka klientu plūsma būs liela, iespējams, pat vairāku stundu garumā.

Kādēļ jāpagūst parūpēties par eiro banknotēm un monētām jau tagad? Tādēļ, ka skaidras naudas piegāde ir sarežģīts process, kurā iesaistītas daudzas puses – Eiropas Centrālā banka, Latvijas Banka, inkasācijas firmas, transports un apsardze. Jau tagad sākas plānošanas un naudas sagatavošanas darbi, lai decembra vidū nauda varētu doties ceļā pie uzņēmuma.

Lai saņemtu eiro filiālē no 10. līdz 31. decembrim, uzņēmums var pieteikties internetbankā, telefonbankā vai filiālē, savukārt pašnodarbinātajām personām jāpiesakās filiālē vai telefonbankā.

Mūsu kaimiņu igauņu pieredze rāda, ka gadumijā un jaunā gada sākumā pircēji ar skaidru naudu norēķināsies aptuveni 3 reizes biežāk nekā parasti. Uzņēmumiem būs jādomā, kur smagās monētas un banknotes likt, kā iemaksāt kontā, lai varētu naudu laist apgrozībā.

Tie būs lieli naudas apjomi, tāpēc aicinām uzņēmumus, kas ikdienā strādā ar skaidu naudu, aprēķināt, cik smaga būtu kasē esošā nauda, ja to pārvērstu monētās un palielinātu trīs reizes!

Tādēļ jau tagad iesakām izvēlēties inkasāciju kā risinājumu skaidras naudas latiem. Jaunā gada sākums būs pietiekami saspringts laiks, un inkasācija ļaus uzņēmumam un tā darbiniekiem nenodarboties ar vairākus desmitus vai pat simtus kilogramu smagu monētu nešanu uz bankas filiāli un stāvēšanu stundām garās rindās.

* Šis ir apmaksāts reklāmas raksts