Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemas saulgrieži Brīvdabas muzejā

Šo svētdien, 15.decembrī no plkst. 12:00 līdz plkst. 16:00 Brīvdabas muzejs aicina lielus un mazus apmeklētājus tērpties maskās, lai ar bluķa vilkšanu, jautrām dziesmām un dejām folkloras kopu pavadībā ieskandinātu Ziemas saulgriežus.

Plkst. 12:00 no Galvenajiem vārtiem sāksies bluķa vilkšana folkloras kopas «Rija» vadībā. Bluķi vilksim uz Kurzemes sētu, tālāk uz Vidzemes sētu kopā ar folkloras kopu «Skandenieki», bet uz Latgales ciemu – ar folkloras kopu «Rikši», lai plkst. 15:00 to sadedzinātu ugunskurā Priedes kroga galā un atbrīvotos no visām šajā gadā piedzīvotajām likstām un nelaimēm.

No plkst. 12:00 līdz plkst.16:00 gar galveno ceļu darbosies amatniecības izstrādājumu tirdziņš, kurā varēs iegādāties gan tradicionālas, gan neparastas dāvanas, gan gardas piparkūkas un citus kārumus svētku galdam.

No plkst 12:00 līdz plkst. 16:00 Kurzemes sētā kopā ar Māru Kuplo varēs darināt tradicionālos Ziemassvētku rotājumus – puzurus. Zvejniekciema sētā «Lurķi» darbosies dabas materiālu darbnīca, kur katrs varēs pagatavot sev tīkamus svētku rotājumus. Nidas dūmistabā kopā ar Daugmales Jāni varēs iemācīties liet vaska sveces, lai tumšās ziemas dienas taptu gaišākas. Laimes liešanas darbnīca darbosies Mērsraga smēdē.

No plkst 12:00 līdz plkst. 14:00 Priedes kroga galā muzeja apmeklētāji varēs izmēģināt savus spēkus bluķa zāģēšanā ar divroci.

Plkst. 14:30 Priedes krogā varēs cept un garšot piparkūkas, bet 15:30 varēs nobaudīt gardu cūkas cepeti.

No aukstuma pasargās karsta tēja Vidzemes sētas slietenī, kā arī silta maltīte Priedes krogā un Pūnītē.

Ziemas saulgrieži latviešiem ir prieka un līksmības svētki, jo pēc gada garākās nakts (kas pēc astronomiskā kalendāra šogad būs 21. decembrī) saule atkal griežas uz pavasara pusi. Ar līksmām dziesmām, dejām un rotaļām ļaudis mēdza ap savām un kaimiņu mājām vilkt bluķi, lai atbrīvotos no visa aizejošā gada grūtuma un ļaunuma, sadedzinot to ugunskurā. Lai nākamais gads katrai ģimenei un mājai nestu svētību un pārticību.