Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dzirciema speciālās internātpamatskolas bērni ciemojas «Lāčos»

Šodien ceptuvē «Lāči» svinīgi tika sagaidīts Ziemassvētku vecītis, kurš sevī iemieso zināmās latviešu bērnu grāmatu autores Margaritas Stārastes radīto pasaku tēlu. Ziemassvētku vecīti kopā ar 17 Dzirciema speciālās internātpamatskolas skolēniem, kuri bija ieradušies no Tukuma novada, sagaidīja arī maizniekmeistars Normunds Skauģis.

«Ziemassvētku laiks ir brīnumu laiks, tāpēc vēlējāmies sagādāt pārsteigumu un iepriecināt mūsu draugus no Dzirciema internātpamatskolas. Šogad pie mums ir ieradies pavisam īpašs Ziemassvētku vecītis – no Margaritas Stārastes pasaku grāmatas, tāpēc nolēmām, ka viņa sagaidīšanai ir jābūt īpašai. Ar šo notikumu mēs vēlamies pievērst sabiedrības uzmanību Margaritas Stārastes simts gadu jubilejai, kas gaidāma nākamā gada februārī,» stāsta Lāču saimnieks Normunds Skauģis.

Dzirciema speciālās internātpamatskolas bērni Lāču ceptuvē pirmo reizi viesojās pirms pieciem gadiem, kad ar neviltotu prieku un sajūsmu izzināja maizes tapšanas noslēpumus un ar entuziasmu piedalījās ekskursijas aktivitātēs.

Šodien internātpamatskolas bērni kopā ar Normundu Skauģi sagaidīja Ziemassvētku vecīti viņa namiņā, kur vecītis apmetīsies līdz pat svētkiem. Knīpuča rokdarbu darbnīcā bērniem bija iespēja veidot eglītes rotājumus un kopā ar Lāci dziedāt Lāča dziesmu. Visi kopā baudīja uz uguns vārīto putru, skaitīja dzejoļus un saņēma dāvanas.

Šogad Ziemassvētku vecītis Lāčos ieradies, lai priecētu gan lielus, gan mazus svētku gaidītājus un būs sastopams līdz pat 26. decembrim. Kopā ar Ziemassvētku vecīti varēs iet rotaļās, darināt eglīšu rotājumus no salmiem, ciemoties Ziemassvētku vecīša namiņā un kopīgi fotogrāfēties. Vairāk informāciju par Ziemassvētku vecīti Lāčos var iegūt Lāču mājaslapā sadaļā «Izklaide».

2014. gada 2. februārī tiks atzīmēta zināmās latviešu bērnu grāmatu autores Margaritas Stārastes 100. dzimšanas diena. Viņas radītie pasaku tēli ir iemīļoti jau vairākās paaudzēs. Margarita Stāraste ir arī Ziemassvētku vecīša, kas ieradies Lāčos, tēla radītāja un krustmāte. Lāčos jau kopš 2013. gada pavasara dzīvo Margaritas Stārastes pasaku grāmatu tēls – Knīpucis, kurš rotā arī Lāču cepumu sēriju, kas īpaši paredzēta bērniem un kurai dots tieši tāds pats nosaukums.

Margaritas Stārastes Ziemassvētku vecītis Lāčos ir ieradies sadarbībā ar Kārļa fondu.