Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No 1.janvāra FKTK anulēs «UniCredit Bank» kredītiestādes licenci

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ceturtdien nolēma no 2014.gada 1.janvāra anulēt AS «UniCredit Bank» izsniegto licenci kredītiestādes darbībai un atļaut reorganizēt banku par komercsabiedrību, kas nesniedz kredītiestādes pakalpojumus, informē komisijā.

Saskaņā ar Kredītiestāžu likumu banka var atteikties no licences, ja tās akcionāri lēmuši par bankas reorganizāciju, un ir izpildītas visas saistības pret noguldītājiem. Pārbaudot bankas operatīvo bilanci, FKTK secināja, ka visas saistības pret noguldītājiem ir izpildītas, tāpēc nepastāv šķēršļi bankai brīvprātīgi atteikties no kredītiestādes licences.

Atteikšanās no licences atbilst kopējai «UniCredit Bank» akcionāru stratēģijai pārtraukt kredītiestādes darbību Latvijas tirgū un koncentrēties uz līzinga pakalpojumu sniegšanu, veicot reorganizāciju un apvienojoties ar SIA «UniCredit Leasing».

Jau ziņots, ka novembra beigās FKTK deva atļauju AS «UniCredit Bank» aizdevumu, noguldījumu un garantiju portfeļu pārejai Latvijas, Lietuvas un Igaunijas «Swedbank» īpašumā.