Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Putins uzrunā par stāvokli valstī aizstāv tradicionālās vērtības

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien ikgadējā uzrunā par stāvokli valstī uzsvēris, ka mēģinājumi iznīcināt tradicionālās vērtības ir antidemokrātiski, šādi acīmredzot atbildot uz Rietumu pārmetumiem par homoseksuāļu tiesību ierobežošanu.

Putins slavēja Krieviju kā valsti «ar gadsimtiem ilgu pieredzi nevis tā dēvētajā tolerancē - bezdzimuma un neauglīgā - , bet gan atšķirīgu tautu organiskā kopdzīvē».

Prezidents brīdināja, ka ir bīstami pārskatīt tradicionālās normas un vērtības, kuras atbalsta vairākums.

«Morāles un ētikas normas šodien no jauna tiek pārskatītas daudzās valstīs, nacionālās tradīcijas un atšķirības starp nācijām un kultūrām tiek izdzēstas. Šāda tradicionālo vērtību graušana no «augšas» ne tikai rada negatīvas sekas visai sabiedrībai, bet ir arī pilnīgi antidemokrātiska» un «pret daudzu cilvēku gribu», norādīja Putins.

Kopš sēšanās prezidenta krēslā uz trešo pilnvaru termiņu Putins ir pieņēmis acīmredzami konservatīvu nostāju. Viņa valdība izpelnījusies daudzu rietumu valstu kritiku par likumu, kas aizliedz homoseksuālisma propagandu nepilngadīgo vidū. Šī likuma sakarā vairākkārt izskanējuši aicinājumi boikotēt nākamā gada Soču olimpiskās spēles.

Ziemas olimpiskās spēles Krievijas pilsētā Sočos notiks no 7.līdz 23. februārim. Šīs būs 22.ziemas olimpiskās spēles, kā arī pirmā Olimpiāde, kuru rīko neatkarīgā Krievija pēc PSRS sabrukuma.

Putins vairākkārt uzstājis, ka geju un lesbiešu tiesības Krievijā tiek aizsargātas, bet norādījis, ka homoseksuāļu savienībās nedzimst bērni, kas ir liela problēma valstī, kuru skārusi demogrāfiskā krīze.