Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EP: Albānijai iespējami drīz jākļūst par ES kandidātvalsti

Eiropadomei iespējami drīz oficiāli jāpiešķir Albānijai Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts statuss, šādi atzīstot tur reformu ceļā panākto progresu, teikts ceturtdien Eiropas Parlamenta (EP) pieņemtajā rezolūcijā.

Parlaments arī aicina Albānijā veikt konstruktīvu visu politisko spēlētāju dialogu un uzsver, ka integrācijai ES ir jābūt plašam politiskajam un sabiedriskajam atbalstam.

«Mēs padomei nosūtām vienprātīgu vēstījumu - Albānija ir pelnījusi to, ka tai piešķir kandidāta statusu. Tā ir panākusi progresu reformu ceļā, konkrēti juridisko reformu jomā, un ir arī sasniegusi jaunu politiskā brieduma pakāpi, pēc jūnijā notikušajām vēlēšanām organizēti un mierīgi īstenojot varas nodošanu,» sacīja Horvātijas EP deputāts Nikola Vuļaničs.

«Es esmu arī pārliecināts, ka Albānijas politiskie spēki un tauta spēs pārvarēt atlikušos šķēršļus, kā arī uzlabot politisko un sociālo dialogu, ja viņiem būs ES atbalsts,» piebilda Vuļaničs.

Korupcija un nesodāmība ir plaši izplatītas Albānijas sabiedrībā, teikts EP rezolūcijā. Ir jāsper konkrēti soļi, lai sekmētu tiesu varas neatkarību un cīņu ar korupciju, organizēto noziedzību, cilvēktirdzniecību, ieroču un narkotiku kontrabandu.

Būtiski svarīgs ir politisks atbalsts šīm reformām, īpaši jau attiecībā uz likuma varu.

Pilnīgi neatkarīga, paredzamāka, efektīvāka un taisnīgāka tieslietu sistēma nodrošinātu to, ka pilsoņi un uzņēmumi tic tiesu varai, teikts rezolūcijā.