Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemeļkorejā izpildīts nāvessods «visu laiku nodevējam»

Nežēlastībā kritušajam Kima Čenuna tēvocim Čanam Sonthēkam «revolūcijas un tautas vārdā» izpildīts nāvessods, atsaucoties Ziemeļkorejas Centrālo ziņu aģentūru, vēsta ārvalstu mediji.

Čans ceturtdien stājies militārās tiesas priekšā, kur nosaukts par «nicināmu nelieti» un «visu laiku nodevēju» un «nicināmu nelieti (...) sliktāku par suni». Tiesa viņu atzinusi par vainīgu un Čanam nekavējoties izpildīts nāvessods.

«Mēs esam ļoti noraizējušies par jaunākajiem procesiem Ziemeļkorejā,» reaģējot uz šo ziņu, teicis Dienvidkorejas Apvienošanas ministrijas pārstāvis. «Mēs pamazām sākam gatavoties ļaunākajam notikumu pavērsienam un uzturam ciešus kontaktus ar mūsu kaimiņvalstīm.»

Kā ziņots, Ziemeļkorejas diktators Kims Čenuns savu tēvoci Čanu Sonthēku, kurš līdz šim Phenjanas varas hierarhijā «de faco» ieņēma otro vietu, atstādinājis no amata, iespējams, pakļaujoties Ķīnas spiedienam.

Čans esot iebildis pret līguma parakstīšanu ar Ķīnu par kopīgas ekonomiskās zonas izveidošanu.

Pirmdien, kad tika paziņots par Čana arestu, Phenjana parakstīja līgumu ar Ķīnas Tumeņas pilsētu par kopīga ekonomiskā rajona izveidi Onsonas rajonā, Hamgjonpukto provincē.

Onsona ir viens no 14 Kima Čenuna noteiktajiem ekonomiskās attīstības rajoniem, kuriem vajadzētu Ziemeļkorejā piesaistīt ārvalstu investīcijas.

Atbilstoši parakstītajam līgumam Tumeņas administrācija investēs tūrisma attīstībā Onsonas salā, kas atrodas Ķīnu un Ziemeļkoreju atdalošās robežupes Tumanganas vidū. Līdzekļi arī tiks ieguldīti fabriku būvniecībā rūpnieciskajā zonā.

Atbilstoši informācijas avota teiktajam Čans Sonthēks esot iebildis pret šo līgumu, to uzskatot par priekšlaicīgu.

Dienvidkorejas Nacionālais izlūkdienests pagājušajā nedēļā pavēstīja, ka Čans, iespējams, jau novembra beigās atstādināts no visiem augstajiem amatiem. Diviem viņa tuviem līdzgaitniekiem jau pagājušajā mēnesī izpildīts nāvessods.

Atbilstoši ekspertu vērtējumam Čans nelaiķa līdera Kima Čenira slimības laikā un pēc viņa nāves faktiski pārvaldījis izolēto komunistu valsti. Čans ir precējies ar Kima Čenira māsu Kimu Gjonhi.

Čans līdz šim ieņēma Nacionālās Aizsardzības komisijas vicepriekšsēdētāja amatu.