Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eiro ieviešanu pilnībā neatbalsta gandrīz trešdaļa iedzīvotāju; Latgales iedzīvotāji visskeptiskākie

32.4% jeb gandrīz trešā daļa Latvijas iedzīvotāji pilnībā neatbalsta eiro ieviešanu 2014.gada 1.javārī, bet 10.2% iedzīvotāju nav bijis skaidra viedokļa šajā jautājumā, liecina interneta portāla «Aptauja.lv» veiktais iedzīvotāju pētījums.

Aptaujā noskaidrots, ka 17,89% respondentu attieksme pret eiro ieviešanu Latvijā 2014.gada 1.janvārī ir pozitīva. 17.19% drīzāk pozitīva, turpretī 22.11% respondentu norāda, ka viņu attieksme ir drīzāk negatīva un 32.63% respondentu attieksme ir pilnībā negatīva. Kopumā «Aptauja.lv» iedzīvotāju viedokļa noskaidrošana rāda, ka eiro ieviešanas atbalstītāju ir vien gandrīz trešā daļa Latvijas iedzīvotāju, kas sastāda 35.08%, bet vairāk kā puse no aptaujātajiem jeb 54.74% neatbalsta eiro ieviešanu Latvijā. Tikai 10.18% respondentu nav bijis skaidra viedokļa šajā jautājumā.

Vismazāk eiro atbalstītāju ir Latgales reģionā, kur Eiro ieviešanu neatbalsta 68%. Tam seko Zemgales reģions - 59% un Vidzemes reģions - 53%. Vairāk par pusi eiro ieviešanu atbalsta Kurzemes reģions, kas sastāda 56% atbalstītāju, bet Rīgas reģions un Rīga, ar 53% atbalstītāju, kas sastāda lielāko daļu no Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju.